SON HABERLER :
Kış kilosuna yazın elveda Meme estetiğinde nano teknolojisi Bu sorulara yanıtınız ‘evet’se doktora gidin Otomobilin çarptığı köpek kurtarılamadı Berberoğlu’na son görev
/ DÜNYA
​Doğu Anadolu esintisi
MURATPAŞA Belediyesi'nin barış, dostluk ve kardeşlik festivali Yöreler Renkler'in 5'inci gününde rota Doğu Anadolu'ya çevrildi. İhsan Güvercin ve Yıldırım Budak'ın sahneye çıktığı gecede türküler susmadı, halaylar gecenin sonuna dek devam etti.


Muratpaşa Kent Meydanı'nda düzenlenen gecede Doğu Anadolu Bölgesi kültüründen esintiler sunuldu. Hemşeri dernekleri adına konuşan Bitlis Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Vedat Yapa, “Irk, milliyet, mezhep, din, dil ve bölge ayrımı yapılmadan düzenlenen bu organizasyonda herkesin yüzlerinin gülmesi bizleri ziyadesi ile mutlu etmekte ve çalışma şevkimizi arttırmaktadır" dedi.
Belediye Başkanı Ümit Uysal ise Yöreler Renkler Festivali'nin Doğu Anadolu Gecesi'nde "Sevgi ve saygıyla bu kadar insanın kardeşleşerek, komşulaşarak, en küçük bir negatif duyguya yer olmayan, herkesin herkesi sevip saydığı, herkesin kültürünü paylaştığı bir başka organizasyon hatırlıyor musunuz" diye sordu.
Antalya'nın Türkiye'nin 81 ilinden aldığı göçle zenginleşirken, Türkiye'yi de dönüştürdüğünü kaydeden Başkan Uysal, şunları söyledi:“Onun için biz, Doğu Anadolulu Antalyalılar kadar Antalyalı Doğu Anadolulular diyoruz. Bu çok değerli çünkü hiç kimse geldiği göç ettiği toprağın kültüründen uzakta durmak istemiyor. Herkes doğal olarak doyup büyüdüğü yerin kültürünü bünyesinden taşımak istiyor. Ama herkes aynı zamanda göç ettiği yerin eşit birer komşusu olmak istiyor. Hem Antalyalıyız hem nereye aitsek oralıyız. Hepsi bir arada ise güzel, hepsi barış içinde, armoni içinde yaşayabiliyorsa güzel. İşte bu felsefeyle, 'Bir beden de buluştuk Muratpaşa'yı oluşturduk' diyerek ve birbirimize kenetlenerek nice festivaller düzenlemeyi temenni ediyorum. Sizleri hep böyle barış sevgi içerisinde kenetlenmiş görmek istiyorum."
Başkan Uysal, konuşmasının ardından katılımcı derneklere plaketlerini verdi.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres