SON HABERLER :
Antalya'da pazar yerlerinde sosyal mesafeli cuma namazı hazırlığı  Konyaaltı Sahili'nde 'yeni düzen' Hareketsizliğiniz obezite nedeni Melanom riskini göz ardı etmeyin Koronavirüste son 24 saat
/ DÜNYA
​Phaselis kazısına destek
ANTALYA Müzesi tarafından gerçekleştirilen Phaselis Antik Kenti kazısına Kemer Belediyesi de destek verdi. Kazıda kullanılacak malzemeleri Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel teslim etti.

MÖ 7'nci yüzyıldan başlayıp MS 12'nci yüzyıla kadar çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Phaselis Antik Kenti'nde 5 yıl süren yüzey araştırmalarından sonra geçen ay kazıya başlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Akdeniz Üniversitesi'nin ortaklaşa gerçekleştirdiği kazı çalışmalarına Kemer Belediyesi de destek verdi. Kazıda kullanılacak malzeme ve ekipmanlar belediye tarafından sağlandı.

MALZEMELER TESLİM EDİLDİ
Kazı ekibinde yer alan Prof. Dr. Murat Aslan, Doç. Dr. Nihal Tüner Önen, Betül Gürel, Tolga Karahan, Aykan Akçay, Elif Altan ve Şenkal Kileci ile Phaselis Araştırma İstasyonu'nda bir araya gelen Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, kazıda kullanılacak malzemeleri teslim etti. Ekip adına konuşan Prof. Dr. Murat Aslan, desteği için Kemer Belediyesi'ne teşekkür etti.
"HER ZAMAN YANINIZDAYIZ"
Kazıda görev alan tüm ekibe teşekkür eden Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel, "Ana geliri turizm olan bölgemizin tarihi ve kültürel değerlerinin gün yüzüne çıkarılması, ilçemizin ülkeye ve dünyaya tanıtılması turizm açısından son derece önemlidir. Kazı çalışmaları için gerekli olan araç ve gereçleri Belediye Başkanımız Mustafa Gül adına büyük bir mutlulukla teslim ediyorum. Kemer Belediyesi olarak burada görev yapan çok değerli bilim insanlarına her zaman desteğe hazırız" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres