SON HABERLER :
Keçi yetiştiriciliği cazip hale gelmeli Yasak geldi mobilyalar elde kaldı Taklit ürün satan firma kapatılmalı Sahasında 5 maçtır kaybetmiyor Teknik personele ormanda eğitim
/ DÜNYA
Avrupalı gençler farkındalık için Antalya’da
5 Farklı Ülkeden Toplam 30 genç teknoloji bağımlılığı hakkında farkındalık yaratmak için Antalya’da buluştu

TÜRKİYE, Romanya, Bulgaristan, İspanya ve Portekiz'den toplam 30 genç “SynchronousAddiction" isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından onaylanan Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde teknoloji bağımlılığı hakkında farkındalık yaratmak için çalışmalarını bitirdi.

Tekno Bağımlılık Platformu isimli gençlik grubu üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği tarafından desteklenen proje, 30 Eylül 2019 tarihinde başlamış olup katılımcı gençlerin çalışmaları 5Ekim 2019 tarihinde Antalya’da tamamlandı. Zift Hayat Boyu Öğrenme ve Eğitim Derneği başkanı Av.Barış Baytok’unda desteğiyle yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetler ile Antralya’da. Teknoloji bağımlılığı hakkıda farkındalık yaratmak, bu bağımlılığın önüne geçmek ve teknolojiyi nasıl yararlı kullanabiliriz sorularına cevap için katılımcı ülkelerin yaptığı çalışmalar, sivil toplum kuruluşları, karşılaşılan zorluklar ve çözüm önerileri hakkında araştırmalarını tamamladı.

Teknoloji bağımlılığı hakkında farkındalık yaratmak isteyen katılımcılar önce teknoloji bağımlılığı hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulundular. Katılımcı gençler aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük ettiler.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı www.ua.gov.tr programı.
ERASMUS+ PROGRAMI Avrupa Birliği'nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan ERASMUS+, 2014-2020 yıllarını kapsayan dönemde uygulanmaktadır. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres