SON HABERLER :
Sahildeki çöpler toplanıp sergilendi Akdeniz Üniversitesi'nde hijyen eğitimi Zeytinköy'de yıkımlar başladı 'Silahla şaka yaptım' dedi tutuklandı Konyaaltı ilçesinde entegre mücadele projesi başladı
/ EĞİTİM
Üstün yetenekli çocuklar AKEV’de
Antalya AKEV Üniversitesi üstün ve parlak yetenekli çocukları ağırlıyor

UYCEP (Uluslararası Yetenekli Çocuklar Eğitim Programları)-Antalya AKEV Üniversitesi işbirliği ile Antalya AKEV Üniversitesi üstün ve parlak yetenekli çocukları ağırlıyor.

18-23 Kasım tarihleri arasında (5 gece 6 gün) UYCEP ve Antalya AKEV Üniversitesi işbirliği ile Antalya AKEV Üniversitesi’nde konaklamalı olarak düzenlenecek olan “Antalya Kasım Tatili Kampı”  programında Üstün Yetenekliler Eğitimi Alanında çalışan akademisyenler başta olmak üzere, üstün bilim uzmanları ve eğitmenlerden oluşan ekip, üstün yetenek ve parlak zihin düzeyindeki öğrencilere yönelik, Tekno IT, Doğa ve Evrene Dair, Fen’in Eğlenceli Dünyası, Sayıların Gücü, Sanatta Yansımalar, Çocukla Felsefe, Yaratıcı Drama ve daha fazlası gibi farklı yetenek alanlarını kapsayıcı dersler verecek. Ders dışı zamanlarda sosyal öğrenme ortamları oluşturmak adına antik kent gezisi, at çiftliği gezisi, spor müsabakaları, drone gösterileri gibi etkinlikler düzenlenecek.

Program içerikleri, HendersonState Üniversitesi uygulamaları ve daha önceden UYCEP tarafından organize edilmiş kamp programları da göz önüne alınarak oluşturuldu. Üstün yetenekli bireylerle Kütahya, Gaziantep, İstanbul gibi şehirlerde bir araya gelen ekip, ülkenin farklı şehirlerinden gelecek özel çocukları bu kez de Antalya’da ağırlıyor. Türkiye’nin dahi çocukları olarak Antalya’ya gelecek olanlar yeraltındaki mayınları bulan drone, sigara izmaritinden yakıt üretimi, lavabodaki yağ atıklarının kanalizasyona karışmasını engelleyen sistem, uzay keşif araç geliştirmeleri, mikro yazılım gibi projeler gerçekleştirdi.

Antalya AKEV Üniversitesi yetkilileri, Antalya Kasım Tatili Kampıkapsamındaüstün yetenekli bireylerin erken yaşta tanılanıp, desteklenmesini ve bu doğrultuda çalışmalar sürdürmeyi amaçlıyor. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres