SON HABERLER :
Antalya’da petshoplara denetim Boşanmak istediği eşinden eşyalarını almaya gittiğinde hayatının şokunu yaşadı AÜ Hastanesi'nde 10 saatte 5 organ nakli Stres vertigoyu tetikliyor Çavuşoğlu’nun Kaş ziyareti başladı
/ EĞİTİM
Akdeniz ilk 10’da

ÖĞRENCİ Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nce (ÖSYM) 2017-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) Sonbahar Dönemi’ni ele alan değerlendirme raporu yayımlandı. Rapora göre Akdeniz Üniversitesi, en başarılı 10 üniversiteden biri olmayı başardı. Yaklaşık 12 bin 500 adayın sınavının geçerli sayıldığı 2017 TUS’un detaylı analizinin yer aldığı rapor incelendiğinde adayların üniversitelerine göre temel tıp bilimleri ve klinik tıp bilimleri testlerinin alt testlerinde ham puan ortalamalarına göre Akdeniz Üniversitesi, en başarılı üniversiteler arasında yer alıyor.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “Her alanda başarılarıyla adından söz ettiren Akdeniz Üniversitesi, özellikle sağlık alanındaki öncü çalışmalarıyla adını dünyada duyurdu. Eğitim, araştırma, uygulama ve sağlık hizmetini başarıyla yürüten Tıp Fakültemiz ve hastanemiz, bugün ülkemizin önde gelen kurumlarından biri” diye konuştu.

Akdeniz Üniversitesi’nin gerek öğrenci gerek öğretim üyesi gerekse sağlık hizmeti için vatandaşların ilk tercihleri arasında olduğunu dile getiren Rektör Ünal, Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı’nda hem yerleşen aday hem de tercih bakımından üst sıralarda yer aldıklarını belirterek, rapora göre Tıp Fakültesi’nin Anatomi, Histoloji ve Embriyoloji, Fizyoloji, Tıbbi Biyokimya, Tıbbi Mikrobiyoloji, Tıbbi Patoloji, Tıbbi Farmakoloji, Dahiliye, Cerrahi bölümleri, Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde ilk 10’da yer aldığını ve hedeflerinin tüm bölümlerde ilk 3’te yer almak olduğunu kaydetti. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres