SON HABERLER :
'Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak' Muratpaşa’da Karadeniz rüzgarı Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Rekor ziyaretçi Raylı sistemde sona gelindi 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin'
/ EĞİTİM
DevFest Antalya 2018 Konferansı

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ)Edebiyat Fakültesi'nde gerçekleştirilen ve Antalya'nın en büyük yazılım etkinliği olan 'DevFest Antalya 2018 Konferansı'nda teknoloji ve inovasyon konulu oturumlar düzenlendi, alanında uzmanlar tarafından sunumlar yapıldı. Öğrencilerden yoğun ilgi gösterdiği konferansta, AÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ümit Deniz Uluşar da 'Yapay Zeka' konulu sunum yaptı. Sunumunda modern yapay zekanın gelişiminden söz eden Uluşar, yapay zekanın temel dört hedefinin; insan gibi davranmak, insan gibi düşünmek, rasyonel davranmak ve rasyonel düşünmek olduğundan bahsetti.

'Kişisel (sanal) asistanlar bizim için neler yapabilir?' sorusu ile devam eden Doç. Dr. Ümit Deniz Uluşar, dünyayla iletişim kurmada yapay zekanın iyi yönde kullanılabileceği gibi gelecekte kontrollerini kaybetmeleri ve dünyayı kontrol altına almaları gibi riskler taşıdığına da dikkati çekti.

'Girişimcilik', 'Blockchain ve Dağıtık Sistemlerin Geleceği', 'Yazılım Testleri', 'Başarılı Bir Mobil Uygulama Geliştirme Süreci' ve 'Yazılımcılıktan Girişimciliğe' gibi konuların anlatıldığı oturumlarla devam eden DevFest Antalya 2018 Konferansı, öğrencilere yönelik hediye çekilişiyle sona erdi. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres