SON HABERLER :
Muratpaşa’da renkli törenler Serik'te büyük coşku Müdür Ulucan'ın özel ziyaretçileri Çocuk Vali’den park talimatı Gelin saçları ücretsiz oluyor
/ EĞİTİM
Doktor adayları beyaz önlük giydi

AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri düzenlen törenle 'beyaz önlük' giyerek hekimlik yolunda ilk adımların attı. AÜ Atatürk Konferans Salonu'ndaki törene, Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gülay Özbilim, Tabip Odası Başkan Vekili Dr. Aydan İzgi, öğretim üyeleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Ünal törende yaptığı konuşmada, hekimliğin tarihin ilk dönemlerinden itibaren her toplumda kutsal bir meslek olarak görüldüğünü söyledi. Hekimlik mesleğini seçen ve eğitimi Akdeniz Üniversitesi'nde almaya hak kazanan öğrencileri canı gönülden kutladığını belirten Ünal, "Özel ve kutsal bir meslek olan hekimlik mesleğine bugün beyaz önlüğünüzü giyerek ilk adımınızı atıyorsunuz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' sözünün size yüklediği sorumluluk bilinciyle adaletli, vicdanlı hekimler olarak insanlığa en iyi şekilde hizmet etmelisiniz. Hasta ve insan psikolojisini göz önünde bulundurarak halden anlayan bir hekim olabilmek için sadece tıp alanında değil edebiyat, iletişim ve sosyoloji gibi alanlarda da mutlaka kendinizi geliştirin" dedi.

Tören, öğretim üyelerinin öğrencilere beyaz önlükler giydirilmesi ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi. (dha)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres