SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ EĞİTİM
Eğitim programı sona erdi
Muratpaşa Belediyesi'nin eğitim ve bilgi merkezleri öğretmenlerine yönelik Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı'nca gerçekleştirilen ve 6 ay devam eden eğitim programı tamamlandı.

MURATPAŞA Belediyesi'nin Zeytinköy, Ermenek ve Memurevleri mahallelerinde bulunan eğitim ve bilgi merkezlerinde, öğretmenlere yönelik Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı'nca gerçekleştirilen 'Ergenlik Sürecini Desteklemek için Öğretmen Eğitimi' programı sona erdi. Eğitimlere katılan 25 öğretmen, Zeytinköy Eğitim ve Bilgi Merkezi'nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törene katılan Başkan Yardımcısı İbrahim Cephaneci, Muratpaşa Belediyesi'nin bugün sayıları üçe ulaşan eğitim ve bilgi merkezlerinin eğitimde fırsat eşitsizliğini kaldırmak amacıyla atılmış önemli adımlardan biri olduğunu söyledi.

Merkezlerde, Belediye Başkanı Ümit Uysal'ın ortaya koyduğu ilkeler kapsamında robotik-kodlama eğitiminden çocukların sosyal gelişimine çok kapsamlı eğitimler verildiğinin altını çizen Cephaneci, “Bu çerçevede, merkezlerde görev alan öğretmenlerimizin de kendilerini sürekli geliştirmesi, bilgilerini güncellemesi kaçınılmaz bir gereklilik" dedi.

'Ergenlik Sürecini Desteklemek için Öğretmen Eğitimi' programının da bu bağlamda önemine dikkat çeken Cephaneci, öğretmenlere yönelik eğitimlerin yaklaşık 6 ay devam ettiğini belirtti. Programın temel amacının ergenlerde davranış değişikliklerinin ve olası davranış problemlerinin olumlu sonuçlanması olduğunu belirten Cephaneci, “Hayat boyu öğrenme ilkesi ile verilen bu eğitimde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres