SON HABERLER :
Antalya, yine kıpkırmızı oldu Genç memur evinde ölü bulundu Rektör Özkan'a ikinci doz aşı yapıldı Kuyuda mahsur kalan kediyi çoban kurtardı Hatalı maske takanlardan 'yemek' bahanesi
/ EĞİTİM
EKPSS, tüm yurtta yapıldı
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020-EKPSS) tüm yurtta olduğu gibi Antalya’da da yapıldı

ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca, EKPSS bugün yapıldı. Tek oturumda yapılan EKPSS testleri her öğrenim düzeyi ve engel grubu için ayrı soru kitapçığı olarak hazırlandı.

Sınav, saat 10.15'te başladı. Sınavda adayların öğrenim düzeyine ve engel grubuna uygun 60 sorudan oluşan "Genel Yetenek" ve "Genel Kültür" testleri uygulanıyor. Testler her öğrenim düzeyi ve engel grubu için ayrı soru kitapçığı olarak hazırlandı. Testleri cevaplama süresi 60 dakika. Ancak engel gruplarına göre 20, 30 ve 40 dakika olmak üzere farklı ek süre uygulamaları yapılacak. EKPSS adayları, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmadı.

Antalya’da adaylara sınava girmeden önce maske ve ıslak mendil verildi. Sınav belirtilen saatte başladı ve bir olumsuzluk yaşanmadı. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
papara-