SON HABERLER :
Festival coşkusu 'Romeo ve Juliet' büyüledi Kaleiçi’nde yoga Mankenler moda şovunda Dünya Şampiyonu serada çalışıyor
/ EĞİTİM
HEM öğretmenlerine sertifika şartı
MİLLİ Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Finike'de, Halk Eğitimi Merkezi (HEM) öğretmen ve usta öğreticilerine yönelik oryantasyon kursu düzenlendi.

Kumluca HEM Müdürü Yusuf Tekdemir tarafından verilen kursa 56 kursiyer katıldı. 30 saat sürecek eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek. HEM'de kurs veren veya ihtiyaç duyulması halinde kurs vermek isteyen tüm öğretmen ve usta öğreticilerin bu kursu katılması gerektiğine dikkati çeken Yusuf Tekdemir, "Bundan sonraki süreçte 'Oryantasyon Sertifikası' olmayan öğretmen ve usta öğreticiler talimat gereği kurs veremeyecek" dedi.

Kumluca'da iki grup olarak kurs düzenlendiğini belirten Yusuf Tekdemir, "Finike'den sonra Demre ve Kaş'ta kurs düzenlenecek. İhtiyaçlar dahilinde ilçelerimizde kurslar tekrarlanabilecek. Beş günlük periyotta 30 saat vereceğimiz eğitimlerde, eğitim-öğretim, öğretmenlik ve meslek bilgisi, yaygın ve yetişkin eğitimi kavramları, ölçme ve değerlendirme konularında bilgi verilecek" dedi.(DHA)

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres