SON HABERLER :
'Hedefimiz Antalya’yı şampiyon yapmak' Muratpaşa’da Karadeniz rüzgarı Anadolu Oyuncak Müzesi’ne Rekor ziyaretçi Raylı sistemde sona gelindi 'Kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin'
/ EĞİTİM
Kepez'de 6 okul 6 karakteri anıyor
Kepez’deki 6 okul, topluma mal olmuş 6 önemli karakteri tiyatro ile canlandırıyor. Geçen ay Barış Manço'yu anan öğrenciler, bu ay başarılı halterci Naim Süleymanoğlu'nu canlandırdı.

KEPEZ Milli Eğitim Müdürlüğü'nün projesi kapsamında ilk, orta ve liselerin aralarında bulunduğu 6 okul, Türkiye tarihinde yer edinmiş 6 önemli ismi tiyatro oyunlarıyla canlandırıyor. Geçen ay Barış Manço'nun hayatını canlandıran öğrenciler, bu ay ise halterde Türkiye'yi defalarca gururlandıran ve geçen yıl kasım ayında hayatını kaybeden Naim Süleymanoğlu'nun hayatından kesitler sundu. 150 öğrencinin katkı sunduğu tiyatro oyununu çok sayıda öğrenci izledi.

KARAKOÇ, TOPÇU, NAŞİT VE ERTAŞ

Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldırım Solak, Şube Müdürü ve proje koordinatörü Mehmet Özbal, Çağlayan Lisesi Müdür Yardımcısı Müjgan Sabancı ve öğretmenler Nilgün Uzansoy Yağlı ile Tayfun Kaya'nın organize ettiği oyunlar, her ay bir ismi bu oyunlarla anıyor. Öğrenciler sırasıyla gelecek aylarda Abdürrahim Karakoç, Nurettin Topçu, Adile Naşit ve son olarak Neşet Ertaş'ı canlandıracak oyunlar sahneleyecek.

Proje koordinatörü Mehmet Özbal, Türkiye'de çok sayıda anacak karakter olduğunu belirterek, bunlardan bazılarına yer verebildiklerini kaydetti. Özbal, “Bu oyunlarla öğrencilerimizin bu altın şahsiyetleri tanımasını istiyoruz. Onların zihinlerde yer tutmasını istiyoruz. Farkındalık oluşturabilirsek önemli bir hedefe ulaşmışız demek" dedi.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres