SON HABERLER :
MEMLEKETİNE UĞURLANDI Gelecek nesillere tertemiz Antalya Altın Kramponlar maça davet ediyor Antalyaspor’da özgüven arttı İlk yarının son sınavı
/ EĞİTİM
Konyaaltı Belediyesi'nden öğrencilere çevre eğitimi 
Konyaaltı Belediyesi tarafından, bölge sınırları içerisinde bulunan okullara yönelik her yıl düzenli olarak yürütülen geri kazanılabilen atıklarla ilgili eğitim çalışmaları bu yıl 34 okulda tamamlandı.

KONYAALTI Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen proje kapsamında, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı güz dönemi içerisinde 34 okulda yaklaşık 3 bin 600 öğrenciye ulaşıldı. Eğitim çalışmaları kapsamında son olarak Dr. İlhami Tankut Anadolu Lisesi öğrencilerine atıkların toplanmasının çevre ve ekonomi açısından önemi anlatıldı. Öğrenciler ambalaj atıkları, atık yağlar, atık piller, elektronik atıklar ve tekstil atıklarının toplanması ve geri kazanılması konularında bilgilendirildi. Eğitimle birlikte ziyaret edilen okullarda, geri dönüşünüm toplama ekipmanları kontrol edilerek, yenileme çalışmaları yapıldı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, amaçlarının öğrencilerde çevre bilinci oluşturmak olduğunu söyledi. Atık yönetimi ve iklim değişikliği, atıkların ayrı toplanması ve geri dönüştürülmesi gibi konularda konusunda uzman belediye çalışanları tarafından eğitim seminerleri verdiklerini dile getiren Başkan Böcek, bu eğitim yılı içersinde 34 okulda toplam 3 bin 600 öğrenciye ulaştıklarını ifade etti. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres