SON HABERLER :
Üreten Kadınlar şenlikte buluşuyor Emniyet-Cemiyet işbirliğine övgü Berberler şiddete karşı Yılbaşının starı Antalya olacak Türel: Finans yönetimimizle destan yazdık
/ EĞİTİM
Öğretmen ve usta öğreticilere eğitim
  ANTALYA'nın Finike ilçesinde Halk Eğitim Merkezi öğretmen ve usta öğreticilerine oryantasyon eğitimi verildi.

Finike'de Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından Halk Eğitimi Merkezi öğretmen ve usta öğreticilerine yönelik olarak yapılan oryantasyon kursları devam ediyor. Finike'de ikinci kez düzenlenen kursa Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde kurs açan öğretmen ve usta öğretici 60 personel katıldı. Kursiyerlere eğitim- öğretim, yetişkin eğitimi, protokol kuralları, iletişim, ölçme ve değerlendirme konularında eğitim verildi. 30 saat süren eğitim sonunda yapılan sınavda başarı elde edenlere sertifika verilecek.

Kursta eğitici olarak görev yapan Kumluca Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, Finike'nin yetişkin eğitimi ve halk eğitimi çalışmalarında etkin bir ilçe olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin kurslar düzenlediğini söyleyen Tekdemir, "Finike'de ikinci kez aynı kursu yapıyoruz. Şimdiye kadar 116 öğretmen ve usta öğreticiyle eğitim yaptık. Çalışmalarımız çok verimli oldu" dedi.

Finike Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mehmet Şimşek ise yapılan kurslarla personelin kendini yenileme fırsatı bulduğunu aktardı. Müdür Şimşek, "Genel Müdürlüğümüz ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres