SON HABERLER :
AVM’de aşk şarkıları Nereden Nereye yoğun ilgi gördü DJ Sıla Özbek kış turnesinde 'Boş Odalar' gün sayıyor Alanyalılar Ata’nın gelişini unutmadı
/ EĞİTİM
Ücretsiz kurslar devam edecek
Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan 3 bin 411 öğrenci ücretsiz eğitim gördü. Başkan Böcek, yoğun ilgi gören kursların devam edeceğini açıkladı.

Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM) bünyesinde hizmet veren Etüt Merkezi, öğrenciler için eğitim yuvası oldu. 2014 yılında hizmet vermeye başlayan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde ortaokul, lise ve üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurs veriliyor.

Etüt Merkezi’nde 5’inci sınıftan 8’inci sınıfa kadar Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler, 11 ve 12’nci sınıf üniversite hazırlık kurslarında ise Matematik, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Matematik dersi eğitimi veriliyor. Bu güne kadar toplam 2 bin 145 öğrenci ortaöğretim, bin 266 öğrenci ise üniversiteye hazırlık kurslarına katıldı.

‘ÖĞRENCİLERİMİZ ÇOK MEMNUN’

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Etüt Merkezi’nin çok önemli bir eğitim faaliyeti gerçekleştirdiğini söyledi. Başkan Böcek, “Merkezimizde eğitim alan öğrenciler çok önemli başarılara imza atıyor. Geçtiğimiz yıl Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) eğitim gören öğrencilerimizin yüzde 98,7’si üniversiteye yerleşti. Etüt Merkezimizde ortaokul öğrencilerine yönelik verilen kurslarda 2 bin 145 öğrenci, lise ve üniversite hazırlık alanında ise bin 266 öğrenci olmak üzere toplam 3 bin 411 öğrenciye eğitim verildi. Geleceğimizin teminatı gençlerimize alanındaki uzman eğitmenlerimiz ders veriyor. Ailelerimiz ve öğrencilerimiz bu kurslarımızdan çok memnun. Bizde bu kurs merkezini açarak ne kadar önemli bir yatırım yaptığımızı görüyoruz. Bu kurslarımız devam edecektir” dedi. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres