SON HABERLER :
Pandemide içsel yolculuk Periton diyalizi umut sağlıyor Antalya daha dikkatli olmalı Büyükşehir’den büyük yatırım Hasan Çavuşoğlu: Alanyaspor olarak biz açıklanan limite karşı değiliz
/ EKONOMİ
​MONTEA, Varsak’da
Kıvrak Yapı Malzemeleri Sanayi ve Ticaret AŞ.’nin yapı market sektörüne kazandırdığı MONTEA, Antalya’daki 2. Şubesini Varsak’da açtı.

Tülin Korkutelmalıoğlu

Yapı Market Sektörü’nün, Antalya markası Montea’nın, 2. Şubesi Varsak’da açıldı. Montea’nın açılışına Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Ak Parti İl Başkanı Rıza Sümer, Antalyaspor Kulüp Başkanı Gültekin Gencer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış konuşmasını yapan KIVRAK AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kıvrak, Montea’nın bir dünya markası olmasını hedeflediklerini söyledi.
Montea’nın insanların yaşam kalitesini artıran çözüm mağazalar olacağına değinen Kıvrak, “Montea Antalya’dan çıkan bir dünya markası olacak” dedi. Türkiye’nin ticaret ağındaki dünya sıralamalarını da aktaran Ali Kıvrak, Avrupa’da her altı beyaz eşyadan birinin Türk markası olduğuna değindi. Her yeni iş yeri açılışında çok mutlu olduğunu dile getiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’de, her yeni iş yerinin ticaret hayatına hareketlilik getirdiğini ve ayrı bir katma değer kazandırdığını ifade etti.

“BİZLER BU İŞLERİ BAŞARIYORUZ”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’de yaptığı konuşmasında, Antalya’nın yoluna emin adımlarla ilerlediğini açıkladı. Türkiye’nin üzerinde psikolojik olumsuz algı yapılmaya çalışıldığını belirten Başkan Türel, “Dünyanın en önemli organizasyonlarını yapıyoruz. G20’nin ardından şimdi, EXPO, ‘Uluslararası En Az Gelişmiş Ülkeler Toplantısı’ ve ‘Güçlü Şehirler Toplantısı’ Antalya’da yapılacak. ‘EXPO yetişemez’ diyenler, şimdi “Ne güzel olmuş diyorlar.” Demek ki bizler bu işleri başarıyor ve güçlü bir şekilde yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“DÜNYA LİĞİ ŞEKLİNDE YAPMALIYIZ”
Antalya Valisi Vali Muammer Türker’de açılış konuşmasında Rusya krizine değindi. Rusya kaynaklı krizden dolayı özellikle tarım ve turizm sektöründe bir daralma beklentisi olduğunu açıklayan Vali Türker, “Antalya Türkiye’nin en hızlı büyüyen ve en hızlı göç alan illerinden birisi olmaya devam ediyor. 18 milyon yerli ve yabancı turistimize en iyi hizmeti sunmakla mükellefiz. Farklı pazarlar, farlı sektörlere de ağırlık vermek zorundayız. Ekonominin lokomotifi olan bir kentte, artık bu işi dünya liginde oynayacak şekilde yapmalıyız” diye konuştu.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres