SON HABERLER :
‘Altın Kramponlar’ın bileği bükülmüyor Futbol aşığı Rus güzel Gazeteciler bowlingde stres attı Kumluca'da motokros heyecanı yaşanacak Deplasman lideri ANTALYASPOR
/ EKONOMİ
ANFAŞ’tan ‘uluslararası’ zirve 
ANFAŞ; Antalya’nın marka fuarları 29 HotelEquipment ve 25.FoodProduct öncesi ihracata yönelik hedef ülkelerin büyükelçilikleri ve ticari ataşeleriyle bir araya geldi.

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş. (ANFAŞ), 17-20 Ocak 2018 tarihleri arasında eş zamanlı olarak kapılarını açacak 29.HotelEquipment ve 25.FoodProduct fuarları öncesi, ihracat potansiyelin yüksek olduğu hedef ülkelerin büyükelçilikleri, ticari ataşelikleri ve Ankara’daki sektör temsilcilikleriyle bir araya geldi.

Ankara Sheraton Otel’de düzenlenen buluşmaya; Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş,  Brezilya, Demokratik Kongo, Etiyopya,  Kırgızistan, Malezya, Makedonya, Meksika, Mısır, Peru, Polonya, Romanya, Tunus ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden; büyükelçi, büyükelçilik yetkilileri ve ticari ataşeler katılım gösterdi.

Büyükelçilik ve ticaret ataşe temsilcilerinin yanı sıra, ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, TAFED - Türkiye Aşçılar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Açıköz, Ankara Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı Oya Görkmen, TÜROFED -  Türkiye Otelciler Federasyonu Genel Koordinatörü Necip Boz, Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu Genel Koordinatörü Müjdat Özbahçivanoğlu ve çok sayıda sektör temsilcisi toplantıya katıldı.

  Ülke ve bölge ekonomisinde sıçrama

Toplantının açılık konuşmasını gerçekleştiren ANFAŞ Genel Müdürü Murat Özer, ANFAŞ ve fuarları hakkında sunum gerçekleştirdi. ANFAŞ’ın, Türkiye ve bölgeyi beraber kalkındıracak projelere imza attığını söyleyen Özer, “ANFAŞ olarak; Antalya ve ülke ekonomisine katkı sağlamak, kent ekonomisine özelikle kış aylarında dinamik tutmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizim önceliğimiz;  fuarlarımız aracılığıyla uluslararası ticari iş birliklerini arttırarak, Türkiye ve Antalya ekonomisinde lokomotif rolü üstlenmektir. Doğru enstrümanları en etkili şekilde kullanarak hayata geçireceğimiz yeni fuarlar, gerçekleştiği dönemlerde hem bölgenin hem de ülkenin ihracat rakamlarını harekete geçirecektir” diye konuştu.

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres