SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ EKONOMİ
AOSB Türkiye’de ilkleriyle anılıyor
KONYSİAD’ın toplantısına konuk olan Ali Bahar, Başkanı olduğu AOSB’yi anlattı. Bahar, Anadolu kentlerinin bütçesine denk bir bütçesi olan AOSB’nin Türkiye’de birçok ilki gerçekleştirdiğini söyledi.

Konyaaltı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONYSİAD) kahvaltılı toplantısı Rixos Downtown Otel’inde gerçekleştirildi. Toplantı konuğu Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Başkanı Ali Bahar, OSB ile ilgi bilgiler verdi.

AOSB’nin Türkiye’de faaliyette bulunan OSB’ler içinde hep ilkleri gerçekleştirdiğini belirten Bahar, 4 ve 5. tevsi alanlarının devreye girmesi ile sanayi alanlarının 7 milyon metrekareye çıkacağını ve 7 bin kişilik istihdama ulaşacağını söyledi.

Türkiye’nin 5. büyük OSB’si olduklarını belirten Bahar, bölgede faaliyette bulunan fabrika ve işletmelerin ticaret hacminin 8 milyar liraya, ihracatın da 600 milyon dolara ulaştığını bildirdi.

Antalya OSB’nin adeta belediye gibi çalıştığını ifade eden Ali Bahar, OSB’nin elektrik, su ve doğalgaz gibi altyapı yatırımlarını OSB olarak kendilerinin yaptığını kaydetti. Ali Bahar, ‘’Antalya OSB’nin bütçesi Burdur gibi Anadolu kentlerinin belediye bütçesine denk. OSB’yi 300 firmamız temsilcileriyle birlikte yönetiyoruz’’ dedi.

ANTALYA, ÜLKE GİBİ

Antalya OSB içindeki şirketlerin markalaşmasına da katkı yapacaklarını anlatan Ali Bahar, Antalya kentine daha fazla katma değer yaratmak amacıyla Teknoloji Geliştirme Merkezi kuracaklarını bildirdi.

Teknoloji Geliştirme Merkezi’nin Antalya’nın tanıtılmasında ve daha fazla insan gelmesini sağlayacağını anlatan Ali Bahar, şunları kaydetti: ‘’Antalya’ya en güzel otelleri yapmışız ama turisti kentin içine getiremiyoruz. Neden turisti heyecanlandıracak bir şey yok. Kent içinde turisti heyecanlandıracak işler yapmalıyız.  Bunun için de Teknoloji Gelişim Merkezlerine ihtiyaç var. Antalya’yı Fransa’nın hatta Avrupa’nın Silikon Vadisi olan Nice kenti gibi hem sanayi, hem turizmle iç içe gelişmesini sağlamamız gerekiyor. Antalya kenti için daha fazla katma değer yaratmalıyız. Antalya’yı kent olarak değerlendirmemeliyiz. Bir ülke olarak değerlendirmeli ve tanınmalı ve bir ülke gibi yönetilmeli. Turist, gittiğinde 'Türkiye’ye değil, Antalya’ya gidiyorum'  imajını yaratmalıyız."

Ali Bahar konuşmasının ardından soruları yanıtladı.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres