SON HABERLER :
Kış kilosuna yazın elveda Meme estetiğinde nano teknolojisi Bu sorulara yanıtınız ‘evet’se doktora gidin Otomobilin çarptığı köpek kurtarılamadı Berberoğlu’na son görev
/ EKONOMİ
Bağlıkaya: Hedefimiz 32 milyar dolar gelir
TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya, turizm alanında bu sene 32 milyar dolar hedeflediklerini belirterek "Şu an net döviz girdimiz 28 milyar dolar. Cari açığının önemli bir bölümünü yüzde 40-42’sini karşılayan bir sektörüz" dedi.

TÜRKİYE Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yöre Temsil Kurulu Başkanları Toplantısı Antalya’nın Manavgat ilçesinde yapıldı. Toplantının ardından gala yemeği gerçekleştirildi. Gala Yemeğine AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, TÜRSAB yönetim kurulu üyeleri ve Yöre Temsil Kurulu Başkanları katıldı.

Gecede konuşma yapan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya,  Türkiye’de turizmin stratejik bir önem taşındığının farkında olduklarını belirterek "Bu sektörün kamu gözüne itibara kavuşması bizim dönemimize nasip oldu. Burada hepimizin büyük katkısı oldu. Sektörün ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştık. Başarılı olduğumuzu da düşünüyorum. Neden? Çünkü Cumhurbaşkanımız son 3-4 konuşmasında neredeyse 5 dakika turizmle ilgili konuşuyor. Bu bize önem verdiğini gösteriyor" diye konuştu.

Dünyada yüzde 85 oranında organizasyon ile seyahat acentesi şirketleri ile seyahat edildiğini anlatan Bağlıkaya konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu organizasyonlar, bizim gibi şirketler, seyahat acenteleri tarafından yapılıyor. Ülkemizde de durum aynı. Bunu anlatmaktan dolayı mutluyuz, gururluyuz. Bundan sonraki dönemde de çok daha fazla önem verileceğine inanıyorum. Bu sene 32 milyar dolar hedefimiz var. Şu an net döviz girdimiz 28 milyar dolar. Çok önemli bir rakam. Cari açığının önemli bir bölümünü yüzde 40-42’sini karşılayan bir sektörüz. Dolayısıyla bunun bilinciyle bütün vatansever duygularımızla çalışıyoruz. Para kazanmadığımız dönemlerde, turist gelmediği dönemlerde çok çalıştık. İki tane fazla turist getirmek için her türlü fedakarlık yapan bir topluluğuz."  (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres