SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ EKONOMİ
OSB’ye dev bütçe
Antalya OSB Müteşebbis Heyeti, 2018 yılı bütçe çalışmalarını tamamladı. 2018 yıllı tahmini bütçesi 269 milyon 849 bin TL olarak belirlendi    

ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi’nin 2018 yılı tahmini bütçesi belli oldu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında toplanan Müteşebbis Heyet, Antalya OSB’nin 2018 yıllı tahmini bütçesini 269 milyon 849 bin TL olarak belirledi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Bölge sınırlarına dahil edilen genişleme alanlarının, hak sahiplerinden satın alınması ile bu alanlara yapılacak alt ve üst yapı projeleri, 2018 yılının en büyük yatırımları arasında yer aldı.

YENİ SANAYİ PARSELLERİ

2018 yılı bütçesinin her alanda büyümeyi hedefleyen bir vizyonla hazırlandığını aktaran Antalya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, söz konusu yatırım ve projelerin hayata geçmesiyle Antalya’nın daha fazla katma değer yaratan bir şehir olacağını söyledi. Bölge sınırlarının genişletilmesinin üretimden istihdama kadar birçok alana artı değer katacağına dikkat çeken Bahar, “Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun desteği sayesinde Bölgemiz sınırlarına dahil edilecek 900 dönümlük yeni tevsi alanlarıyla ilgili çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. 2018 yılı bütçemizin önemli bir bölümü, söz konusu alanların hazineden ve şahıslardan satın alınıp Bölgemize dahil edilmesinde kullanılacak. Çıplaklı Köyü sakinlerinden şu ana kadar 40 bin metrekare alan alınmış ve alınmaya devam edilmektedir Yeni oluşacak sanayi parsellerinde kurulacak fabrikalar ile Antalya OSB’nin ekonomiye, istihdama ve üretime olan katkısı daha da artacaktır” dedi.

MALİYET AVANTAJI

2018 yılı yatırım ve çalışma programı hakkında bilgi veren Bahar, “Katılımcılarımızın girdi maliyetlerini düşürmek için kendimizle yarış halindeyiz. Sanayicilerimize uygulanan atıksu bedeli ve OSB’ye uygulanan deşarj limitleri konusunda sürdürdüğümüz çalışmalar sanayicilerimiz lehine sonuçlandırılmıştır. OSB’ye uygulanan deşarj limitlerinin yükseltilmesiyle OSB atıksu birim fiyatının düşürülmesi sağlanmış, ASAT’ın uyguladığı birim fiyat tarifesinden de indirim alınarak,atıksu birim fiyatlarında toplamda yüzde 35’e varan bir indirim sağlanmıştır. Yapımına başlanan akaryakıt istasyonunun faaliyete geçmesi ile sanayicilerimize önemli bir maliyet avantajı daha sağlamış olacağız. İl Sağlık Müdürlüğümüz ile imzaladığımız protokolle Bölgede konuşlu 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu 7/24 esasına göre hizmet vermeye başladı. Yapacağımız yeni hizmet binası ile burada görevli personelin fiziki şartlarını iyileştirmekle kalmayacağız, hareket kabiliyetlerinin artmasını, her türlü olaya en kısa sürede müdahale edebilir hale gelmelerini sağlayacağız” şeklinde konuştu.

2017 YILI VERİMLİ GEÇTİ

2017 yılında gerçekleşen yatırım ve hizmetler hakkında da bilgi veren Bahar, Bölgenin alt ve üst yapı gereksinimlerinin büyük ölçüde tamamlandığını söyledi. Bahar, “Bölge güvenliğinin bir üst noktaya taşınması amacıyla yaptığımız jandarma karakol binamız, 4 ay gibi kısa bir sürede tamamlanıp hizmete açılmıştır. Çevre hassasiyetimiz ve bu alanda sürdürdüğümüz çalışmalar,  sahip olduğumuz çevre ödülü sayımızın 3’e çıkmasını sağlamıştır. Düzenlediğimiz 44 eğitim programına 2 binden fazla Bölge çalışanı katılmış, kişisel, mesleki ve kurumsal gelişimlerine direk katkı sağlanmıştır” diye konuştu.

 

(haber merkezi)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres