SON HABERLER :
Festival coşkusu 'Romeo ve Juliet' büyüledi Kaleiçi’nde yoga Mankenler moda şovunda Dünya Şampiyonu serada çalışıyor
/ EKONOMİ
Yeni otobüsler kullanılmayacak
Büyükşehir’in sipariş ettiği 15 yeni otobüs Antalya’ya geldi. Başkan Türel, “Şu an toplu ulaşımda esnafımızın planı uygulanıyor. Bu nedenle yeni otobüsleri ya iade edeceğiz, ya da başka bir kente satacağız” dedi.

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyenin yeni aldığı otobüslerin siparişinin çok önceden verildiğini ve bunların iptalinin mümkün olmadığını belirterek, "Şu anda toplu ulaşım esnafımızın planı uygulanıyor. Plan kapsamında yeni otobüslere ihtiyaç olmaması halinde de almış olduğumuz bu otobüsleri ya firmaya iade etme ya da başka bir şehre satarak adım atacağız" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya'ya yeni gelen 15 otobüs hakkında açıklama yaptı. Otobüslerin siparişlerinin çok önceden verildiğini belirten Türel, dolayısıyla siparişleri iptal etme şanslarının olmadığını söyledi. Ancak toplu ulaşım esnafının ulaşımın daha iyi olacağı yönünde getirdiği bir teklif olduğunu belirten Türel, "Bu teklif içerisinde yeni otobüslere gerek olmadığını söylediler. Biz de esnafın istediği o toplu ulaşım teklif planını uygulamaya koyduk. İnşallah milletimiz bu toplu ulaşımdaki yeni uygulamadan memnun olur ve yeni otobüslere ihtiyaç olmaz. Bu kapsamda yeni otobüslere ihtiyaç olmaması halinde de almış olduğumuz bu otobüsleri ya firmaya iade etme ya da başka bir şehre satarak bir adım atacağız" diye konuştu.

' KULLANIMDA OLMAYACAK'

Bütün bu konudaki gelişmeleri de toplu ulaşım esnafı ile görüşerek sonlandıracaklarını kaydeden Türel, "Şu anda otobüslerin alımının iptali mümkün olmadığı için otobüsler tarafımıza teslim edildi. Ancak şu an itibariyle bu otobüsler kullanımda olmayacak" dedi.Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yasin Arslan ise 15 otobüsün geçen hafta geldiğini söyledi. Menderes Türel'in kendi yanlarından fabrika yetkililerini arayarak, başka otobüs göndermemelerini istediğini belirten Arslan, "Başkan Menderes Türel, bu gelen otobüsleri de başka yerlere aktaracağını söyledi" diye konuştu.(DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres