SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ GÜNDEM
​MURGEM kapılarını açıyor
MURATPAŞA Belediyesi, 600 lise mezunu ve 300 lise son sınıf öğrencisine üniversiteye giriş sınavlarında eğitim desteği verecek kısa adı MURGEM olan Gençlik Eğitim Merkezi'ni hayata geçiriyor. Merkez 21 Eylül'de yapılacak seviye tespit sınavıyla ilk öğrencilerini alacak.

MURATPAŞA Belediyesi, 600 lise mezunu ve 300 lise son sınıf öğrencisine üniversiteye giriş sınavlarında eğitim desteği verecek kısa adı MURGEM olan Gençlik Eğitim Merkezi'ni hayata geçiriyor. Merkez 21 Eylül'de yapılacak seviye tespit sınavıyla ilk öğrencilerini alacak.

Muratpaşa Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması ve gençlerin sosyal gelişimlerine destek olmak amacıyla Muratpaşa Belediyesi Gençlik Eğitim Merkezi'nin (MURGEM) kapılarını yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde açıyor.


Belediye Başkanı Ümit Uysal, MURGEM'in kamu yönetimine tarafsız bakabilen, partizanlıktan uzak bir bakış açısının ürünü olduğunu söyledi. Türkiye'nin içinde geçtiği zor zamanlarda ülkesini ve ülkesinin insanlarını seven bir gençliğe ihtiyacı olduğuna dikkat çeken Uysal, "Ancak bu şekilde yetişmiş bir gençlikle bu zor zamanların altından kalkabiliriz. MURGEM de özellikle eğitimde fırsat eşitliği noktasında kendisini dezavantajlı gören gençlerimizin ülkesi ve bu toprakların insanlarıyla kuracağı o eksik bağın telafi edilmesinde büyük bir rol oynayacak" diye konuştu.

Projeyle ilçede sosyo- ekonomik yoksunluk yaşayan öğrencilerin eğitimine destek sağlanmasının yanı sıra gençlere kültür sanat alanında farklı bir bakış kazandırmak ve gençlerin çeşitli kurslarla kişisel gelişimlerine katkıda bulunulması da hedefleniyor.


Kızılsaray mahallesinde, eski Vahap Yılmaz Dershanesi'nin bulunduğu 15 derslik, 10 idari oda ve 1 etkinlik salonunun yer aldığı binada açılacak MURGEM'de lise mezunları ile son sınıf öğrencilerine yönelik YGS ve LYS için eğitim desteği verilecek. 27 uzman öğretmenle 600 lise mezunu ile 300 lise son sınıf öğrencisine eğitim verilecek merkezde ayrıca stres yönetimi, öfke kontrolü, sınavlara hazırlık sürecinde başarılı olunması için izlenmesi gereken yollar, ergenlik döneminde ve sınav sürecinde beslenme, aile ile iletişim ve iletişim yöntemleri gibi kişisel gelişim konularında kurslar düzenlenecek.

Üniversite tanıtımları ve meslek seçimleri için özel etkinliklerin de yer alacağı MURGEM'de film gösterimleri, ulusal ve yerel sanatçılardan müzik dinletileri, şair ve yazarlarla söyleşiler, şiir günleri, paneller, forum, açık oturum programları ve doğa yürüyüşleri de gerçekleştirilecek gençlerin sosyal gelişimlerine de destek sağlanması hedefleniyor.

MURGEM ilk öğrencilerini 21 Eylül Pazartesi günü yapacağı seviye tespit sınavıyla alacak. Seviye tespit sınavının ardından oluşturulacak sınıflarda başlayacak eğitimler için aileler kitap ve kırtasiye giderleri olarak 1250 lira ödeyecek. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found