SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
/ GÜNDEM
Muratpaşa’da renkli törenler
Muratpaşa Belediyesi’nce düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, kent meydanında Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Törene Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, İyi Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç, Meclis Üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. Muratpaşa Belediyesi kreş öğrencisi Eylül Mira Çeker’in Andımızı okurken, tüm katılımcılar hep bir ağızdan eşlik etti. Törende ayrıca Muratpaşa Belediyesi kreşlerinin öğrencileri 23 Nisan şiirleri okudu.

BAŞKAN Uysal, törende yaptığı konuşmada; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aydınlanma önderlerinin Kurtuluş Savaşı’nın öncesinde, sırasında ve büyük zafer sonrasında millet iradesinden vazgeçmediklerinin altını çizdi. 

23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal ve Başkan Yardımcıları da görevlerini çocuklara devretti. Başkan Uysal, koltuğunu Muratpaşa Belediyesi Kreşi öğrencisi 6 yaşındaki Karan Yücel’e devretti. Karan Yücel, kreş ve parklar için Başkan Uysal’a teşekkür ederken tasarrufun önemine dikkat çekerek Muratpaşa Belediyesi’nce çocuklara kumbara dağıtılmasını önerdi.

Başkan yardımcıları Muratpaşa Belediyesi Kreş öğrencileri 6 yaşındaki Ela Trışaola ve 5,5 yaşındaki Ela Yungucu ise oyuncaklarla dolu parklar yapılmasını isterken, “Biz okulda arkadaşlarımızla kavga etmiyor, birbirimize kötü söz söylemiyoruz. Ama anne babamız televizyonda haberleri izlerken birbirlerine kötü söz söyleyen, kavga eden insanlar görüyoruz. Kimsenin kavga etmemesini, birbirlerine kötü söz söylemesini istemiyoruz” dedi.

Başkan Uysal ve katılımcılar daha sonra çocuklarla birlikte pasta kesti. (HABER MERKEZİ)

 

 

 

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres