SON HABERLER :
CHP'nin Antalya adayı Muhittin Böcek Soğuksu’da ceza kabusu Öğrencilere yetenek testi Bisiklet tutkunları Akdeniz'de buluştu Kepez’de amatör denizcilik eğitimi
/ GÜNDEM
07 Gençlik’ten anlamlı yardım
Antalyaspor'un 07 Gençlik adlı taraftar grubu üyeleri, Afyonkarahisar'daki sınıf öğretmeninin sosyal medyadan kütüphaneye kitap yardımı çağrısına 6 bin kitapla destek verdi    

AFYONKARAHİSAR'IN Sandıklı ilçesindeki Yaşar Zeki Ana Ortaokulu'nda sınıf öğretmenliği yapan Bekir Kaya, Antalyaspor taraftarına sosyal medyadan çağrı yaparak okulda oluşturmayı istedikleri kütüphane için kitap talep etti. Antalyaspor taraftarı olan öğretmen Kaya'nın, öğrencileri için gösterdiği çabaya kayıtsız kalmayan 07 Gençlik adlı taraftar grubu, kitap toplama kampanyası başlattı. Sosyal medyadan kırmızı beyazlı kulübün taraftarına çağrı yapan 07 Gençlik üyeleri yaklaşık 1 ayda 6 bin kitap topladı.

Toplanan kitapları düzenleyip kutulara yerleştiren 07 Gençlik üyeleri, kampanyanın son ayağı olarak Kaya'nın öğretmenlik yaptığı okula gitti. Okulda öğrenciler tarafından coşkuyla karşılanan taraftarlar, topladıkları kitapları okula teslim etti. Kitabın yanı sıra taraftarlar, öğrencilere Antalyaspor atkısı, şapkası ve kaşkolu hediye etti.

07 Gençlik adlı taraftar grubunun lideri Gürhan Güneyli, Antalyaspor taraftarı bir öğretmenin maddi imkanları sınırlı öğrencileri için çabasına kayıtsız kalmak istemediklerini belirtti. Kampanya kapsamında sosyal medyadan Antalyaspor taraftarının güzel birlik oluşturduğuna dikkati çeken Güneyli, "Biz Antalyaspor taraftarı olarak futbolun sadece spordan ibaret olmadığını düşünüyoruz. Bunu da göstermek için bazı sosyal kampanyalar gerçekleştiriyoruz. Öğretmenimizin bizden talebi doğrultusunda topladığımız kitapları teslim ettik. Bunun sevincini yaşıyoruz. Sosyal anlamda farklı projeler de yaptık. Doğudaki illerde kardeşlerimiz üşümesin diye takımımızın, atkı, bere montunu dağıttık. Daha önce de kitap gönderdiğimiz okullar oldu" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres