SON HABERLER :
BAYRAM HEDİYESİ 3-0 Binlerce Antalyalı dev bayrak ve meşalelerle yürüdü Kepez'de tarihi buluşma Sınav kaygısı ile baş edebilirsiniz Gözde sulanma ve apse varsa dikkat!
/ GÜNDEM
100 yıllık su sorunu bitti
Büyükşehir Belediyesi, 100 yıldır su sorunu yaşayan Akseki’nin Susuzşahap mahallesine içme suyu getirdi. Mahalleri Türel’e 97 yıllık köstekli saat ve cepken yelek hediye ederek teşekkür etti.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, Akseki ilçesinde 100 yıllık içme suyu sorunu nedeniyle adı Susuzşahap olarak kalan mahalleyi içme suyuna kavuşturdu. Susuzşahap İçme Suyu Projesi’nin resmi açılış törenine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, Ak Parti İstanbul eski Milletvekili Halide İncekara, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Akseki İlçe Başkanı Veysel Demir, Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. 80 yaşındaki Fatma Efeoğlu açılışta sahneye gelerek, kendini bildi bileli su sorunu yaşanan mahallesine su getirdiği için Başkan Türel’e teşekkür ederek, “Allah başımızdan eksik etmesin” dedi.

Törende bir konuşma yapan Başkan Menderes Türel, “Susuzşahap bizim için çok önemli. Yapmış olduğumuz hizmetler arasında en çok övündüğümüz hizmetlerden bir tanesi.  Antalya’nın makus talihi kaderi değişiyor. Bu hizmetleri sizlerin destekleri, başta Sayın Cumhurbaşkanımızın Antalya’ya olan özel ilgisiyle, başbakanımızın, bakanlarımızın, vekillerimizin katkılarıyla gerçekleştiriyoruz. Susuzşahap’ın adı susuz ama ne mutlu ki artık suyu getirmek nasip oldu. Muhtar bana geldi plaket getirdi. ‘Susuzşahap’ın adı artık Suluşahap olsun mu’ diye şakalaştık. Susuzşahap’ın adını değiştirmeyelim. Susuzşahap Susuzşahap’tır. Ama Susuzşahap’a su getiren başkan diye de Menderes Türel’i inşallah sizler de hayırla yad edersiniz” diye konuştu.

DESTEK SİZDEN HİZMET BİZDEN

Bu hizmetin gerçek sahibinin Susuzşahaplılar olduğunu belirten Türel, “Sizlerin destekleri olmasaydı, bizleri bu göreve layık görmeseydiniz Susuz Şahaba belki hala su gelmemişti. Şimdi 24 Haziran çok önemli. Türkiye’nin yeni bir kalkınma hamlesine geçeceği önemli bir viraj. Biz sizlerin desteklerine layık olmak için hep gece gündüz çalıştık. Destek sizden hizmet bizden” dedi.

Törende Susuzşahap Muhtarı Kemal Ulaş, Başkan Türel’e Susuzşahap’a hizmetleri anısına cepken yelek ve 97 yıllık köstekli saat hediye etti. Ulaş, “100 senelik Susuzşahap’ın su sorununu çözen Menderes Türel’e minnetimizi 97 senelik köstekli saatle ancak telafi edebilirdik” dedi.

Anlamlı hediye için teşekkür eden Başkan Türel, “Susuz Şahap’ta zamanı durdurduk. Gerçekten benim için çok anlamı çok büyük. Çocuklarıma bırakacağım en büyük miras” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres