SON HABERLER :
Koronavirüste bugün: 18 kişi hayatını kaybetti, 1024 yeni tanı kondu Konyaaltı'nda kapılar sanata yeniden açıldı Antalyaspor'dan yeni rekor Suriyeli gencin feci ölümüne ailesinin isyanı Yollarda da güvenli turizm sertifikası
/ GÜNDEM
20 bin baş hayvanın aşıları karşılanacak
Konyaaltı Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Konyaaltı Belediye Başkanlığı arasında protokol imzalanan protokolkapsamında 20 bin baş hayvanın devlet programlı aşıları Konyaaltı Belediyesi tarafından yapılacak

KONYAALTI Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Konyaaltı Belediye Başkanlığı arasında protokol imzalandı. Protokol kapsamında 20 bin baş hayvanın devlet programlı aşıları Konyaaltı Belediyesi tarafından karşılanacak.

Konyaaltı Yaylalarında hayvancılık ile uğraşan ailelere destek olmak amacıyla yapılan protokolde 20 bin baş hayvanın devlet programlı aşıları Konyaaltı Belediyesi tarafından karşılanacak. Küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık işletmelerinde salgın ve ölümlere neden olan ihbarı mecburi hastalıklara karşı programlı olarak yürütülen ve hastalık çıkışına bağlı olarak Antalya İl Tarım Orman Müdürlüğü Döner Sermayesince temin edilen aşıların ve hayvan kayıt altına alınmasında kullanılan büyükbaş, küçükbaş küpelerinin bedelinin (uygulama ücreti hariç) Konyaaltı Belediye başkanlığınca karşılanması ve uygulamanın Konyaaltı İlçe Tarım Orman Müdürlüğü elamanlarınca yapılması, aşı uygulamaları ile hayvanlardan insanlara geçen zoonoz hastalıkların engellenerek toplum sağlığının korunması, hayvanlarda salgınlara neden olan hastalıklarla mücadele ederek hayvan sağlığının korunması, verim kayıplarının engellenerek sürdürülebilir ve kazançlı hayvancılığı sağlanması. Küpe uygulamaları ile hayvanları kayıt altına almak buna bağlı olarak hayvan hastalıklarıyla mücadelede başarılı olmak, hayvan hareketlerini kontrol altına alarak salgın hastalıkların yayılmasını engellemek, gerçekçi hayvancılık politikalarının oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla protokol düzenlendi. (İHA)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres