SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ GÜNDEM
Adrenalin Antalya’da yükselecek
22-25 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılacak TourOf Antalya ve Akra GranFondo bisiklet yarışlarının tanıtım toplantısı Akra Barut Otel’de düzenlenen törenle yapıldı.

ANTALYA, spor kenti olma yolunda çok önemli bir etkinliğe daha imza atmaya hazırlanıyor. Yenilenebilir enerji konusundaki farkındalığın artırılması hedefiyle bu yıl ilk kez 22-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Tour Of Antalya ve Akra GranFondo’nun forma ve madalya tanıtımı, Akra Barut Otel’de düzenlenen lansmanla gerçekleştirildi.Toplantıya, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, Antalya İl Kültür ve Turizm Müdür İbrahim Acar, AKTOB Başkanı Erkan Yağcı, Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut ile çok sayıda davetli ve basın mensubu katıldı.

175 SPORCU KATILACAK

20 ülkeden 25 takım ve 175 sporcunun şampiyon olabilmek için ter dökeceğiTour Of Antalya’nın lansmanında, yarışmanın kurumsal renginin magenta olduğu açıklandı. Magenta rengi forma, genel klasman lideri tarafından giyilecek. Tırmanış kategorisinin lideri portakal, sprint kategorisinin lideri sarı, en çok puan kazanan yarışmacı ise yenilenebilir enerjiyi temsilen yeşil renkteki formayı giymeye hak kazanacak. Lansmandaformaların tanıtımını,organizasyona Türkiye’den katılacak Salcano Sakarya’dan Ahmet Örken, Salcano Kapadokya’dan Oğuzhan Tiryaki, Torku Şekerspor’dan Onur Balkan ve Brisaspor’dan Yusuf Ziya Kelevyaptı.

430 KİLOMETRE YARIŞACAKLAR

22 Şubat günü Korkuteli’denstart alacak Tour Of Antalya’da yarışmacılar toplamda 430 kilometre pedal çevirecek. 152 kilometrelik Korkuteli etabının ardından 23 Şubat günü heyecan Kemer’de devam edecek. Burada yarışmacılar 120 kilometrelik parkuru lider tamamlayabilmek için ter dökecek. 24 Şubat’ta Feslikan Yaylası’nda koşulacakTour Of Antalya’da bisikletçiler 14 kilometre yarıştıktan sonra son gün Side’den başlayacak 143 kilometrelik etap Lara’da sona erecek. Organizasyonun yarış konvoyunda 75 araç ve 30 motorize ekip yer alacak. Ayrıca 200’e yakın ekibin görev yapacağı bisiklet festivalini 50 gönüllü ve 50’ye yakın yerli-yabancı gazeteci yerinde takip edecek.

‘HEYECANLIYIZ’

Tanıtım toplantısında konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, böylesine büyük bir organizasyona evsahipliği yapacakları için heyecanlı olduğunu söyledi. Spor turizminde dünyanın en önemli merkezi olma unvanına sahip olmak istediklerini anlatarak sözlerine devam eden Vali Karaloğlu, ‘’Sporun her alanında spora ve sporcuya destek veriyoruz. Son derece güzel tesislere sahibiz. Güçlü bir şehir markamız var. Yeni pazarlara ve turizmi çeşitlendirmeye ihtiyacımız var. Tour Of Antalya’nın ilkini yapıyoruz. Ancak çok önemli bir alt markanın başlangıcını yapıyoruz. Türkiye’de en çok bilinen bisiklet turu Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu. Umarım 3-5 yıl sonra Tour Of Antalyada ülkemiz ve dünyada bilinen bir yarışa dönüşecek. Ciddi emekler ve katkılar var. Ben bu organizasyona destek olan herkese teşekkür ediyorum. Ben inanıyorum ki çok başarılı olacak” dedi.

‘FARKINDALIK YARATACAĞIZ’

Barut Otel Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut’un kendilerine bu projeyi anlattığı gün çok mutlu olduklarını söyleyen Vali Karaloğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Antalya’nın tanıtımı için son derece önemli bir proje. Bize bu proje anlatıldığında bu işin arkasında olduğumuzu ve destek olacağımızı söylemiştik. Tour Of Antalya kadar önemli olan Akra GranFondo’da profesyonel olmayan vatandaşlarımız yarışma fırsatı bulacak. Bir farkındalık yaratacağız bisiklet sporu ve kullanımıyla ilgili. Bu kent bisikletsever bir kent olur diye temenni ediyoruz. Antalya bunları hakediyor. Yarışmalara katılacaklara başarılar diliyorum. Emek verenlere de teşekkür ediyorum.”

‘MARKA DEĞERİ ARTIYOR’

Dünyaca ünlü bisiklet sporcularını Antalya’da ağırlayacaklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “2.2 kategorisinde 4 gün etaplı yarışta 175 sporcu mücadele edecek olması bu organizasyonun büyüklüğünü gösteriyor. Turizmin ve tarımın başkenti olan Antalya’yı sporun da başkenti yapmak istiyoruz. Bu yüzden bu tür organizasyonları sonuna kadar destekliyoruz. Böylelikle şehrimizin marka değerini arttırıyoruz’’ dedi.

KONYAALTI SAHİLİ’NE ANTBİS

Bisiklet sporunun hem vatandaşların hayatını kolaylaştırdığını hem de sağlık getirdiğini söyleyerek sözlerine devam eden Başkan Türel, ‘’Göreve geldiğimiz günden itibaren genç yaşlı ayrımı yapmadan herkesi spora yönlendirmeye çalışıyoruz. Bugün, Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşın hizmetine sunduğu spor salonlarında 150 binden fazla kişi spor yapma imkanı buluyor. Bisiklet sporunu Antalya’da bir kültür haline getirmek istiyoruz. Bu doğrultuda yapımı devam eden Konyaaltı Sahil Projesi’nde Antbis istasyonları kuracağız. Böylelikle vatandaşlarımızın istedikleri yere bisikletle rahat bir şekilde varmalarını sağlayacağız. Sağlıklı Kentler Birliği Başkanlığı görevim neticesinde bisiklet öncelikli şehir planları üzerinde çalışıyoruz. Hükümetimize sunacağız. Bütün şehirlerde bisiklet kullanımını kolaylaştıracağız. Bende zaman zaman bisiklet sporuyla uğraşıyorum. Tour Of Antalya’da pedal çevirmenin heyecanını yaşayacağım. Bu organizasyonun başarılı geçmesini diliyorum’’ diyerek sözlerine son verdi.

Lansman, organizasyon kupasının sahnede sergilenmesi ve çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi. (Abdullah ÖZKAN)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres