SON HABERLER :
Engerek yılanını plastik kovayla yakaladı Göktepe Yaylası'nın yolları açılıyor Kamyonetle midibüs çarpıştı: 2 yaralı Karantinadan çıkan mahalleye destek Korona virüste son 24 saat
/ GÜNDEM
Aksu yörükleri ‘Meclis’ kurdu
Aksu Kent Konseyi bünyesinde Aksu Yörük Türkmen Meclisi kuruldu. Meclisin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı ise Veli Altıntaş oldu

NİSAN ayında gerçekleşen Aksu Kent Konseyi Olağan Genel Kurul oturumunda Kent Konseyi Kurucu Başkanı Turan Şahin tarafından önerilerek karara bağlanan ‘Aksu Yörük Türkmen Meclisi’ kurulması teklifi hayata geçirildi. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin'in de desteklediği meclisin kurucu başkanı, Aksu Kötekli Yörükleri Dernek Başkanı Veli Altıntaş oldu. Kuruluş çalışmalarının tamamlanmasının ardından meclis ilk toplantısını gerçekleştirdi.

 

İlk oturumda görev bölümü yapılıp, yol haritası belirlendi. Meclis Kurucu Başkanı Veli Altıntaş, yaptığı kısa konuşmada, Meclisin, tüm yörük boylarını tek çatı altında toplayacak güçlü bir altyapı ile yola çıktığını söyledi. Aksu Kent Konseyi bünyesinde oluşan Aksu Yörük Türkmen Meclisi'nde Başkan Yardımcıları Mehmet Can ve Ömer Şahin oldu. Genel Sekreterlikgörevine ise Emine Sarıtekeli getirildi. Meclis Kurucu Yönetim Kurulu üyeleri ise şu isimlerden oluştu: Kemal Kara, Duran Celbiş, Tülay Ateş, Recep Bal, Turan Şahin,Ahmet Ateş, Fatma Tombakoğlu, Tahsin Danacı, Ahmet Üstüntaş, Musa Burunsuz, Teslime Coşkun, Fatma Yavuz. (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres