SON HABERLER :
Çuval çuval getirip bardak bardak satıyorlar Kaçak kaosu sona eriyor BAİB, Moskova’da Türel farkındalık için pedal çevirdi Film Festivali’nden 55’inci kez merhaba
/ GÜNDEM
ANTGİAD’ın konuğu Mustafa Erkan oldu
Antalya Genç İşadamları Derneği’nin konuğu Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti Türk kökenli Milletvekili Mustafa Erkan oldu

ANTALYA Genç İşadamları Derneği, Almanya’dan milletvekili ağırladı. Aşağı Saksonya’nın Türk kökenli milletvekili Mustafa Erkan Antalya’da genç işadamları ile buluştu. Sosyal Demokrat Parti Milletvekili Mustafa Erkan sözlerine kendini tanıtarak başladı “Her ne kadar Almanya’da doğup büyümüş olsam da hiçbir zaman benliğimi kaybetmedim. Farklı ülkelerden gelen birçok insanla birlikte yaşadım” diyen Erkan, “Bizler renkli, bol toleranslı bir Avrupa modelinde yaşadık. Farklı kültürler bize her zaman zenginlik ve güzellik kazandırdı. Biz de hiçbir zaman nereden geldiğimizi unutmadık. Bugün bizler işçi çocukları olarak artık Almanya’da sadece işçi sınıfını oluşturmuyoruz. Her birimiz birçok farklı düzeyde görevlerde yer almaya başladık. Birçoğumuz doktor, öğretmen, hukukçu, işveren ve hatta politikacı olarak yerimizi aldık. Bizler Almanya’nın önemli bir parçasıyız ve bununla da gurur duyuyoruz. İki toplum arasındaki bağı sağlam tutmanın iki toplumunda görevi olduğunu belirten Mustafa Erkan  geçmişten gelen bu bağı iyi veya kötü günde canlı tutabilmek görevimizdir. Bugün ve gelecekte birbirimizi önemseyelim ve saygı çerçevesinde ilişkilerimizi sürdürelim, birlik ve beraberlik içinde olalım” dedi.

Almanya’nın Türkiye ile ilişkilerini yumuşatması için girişimlerde bulunulması gerektiğinin altını çizen Erkan; “Almanya’nın özellikle seçim çalışmalarında Türkiye üzerinden yürüttüğü siyaset gerginlik ortamı oluşturdu. İkili ilişkilerin yumuşatılmasına yönelik girişimlerde bulunulması gerekiyor” diye konuştu.

ANTGİAD Üyelerinin sorularını tek tek yanıtlayan Erkan’ a günün anısına ANTGİAD Başkanı Volkan Barutcu teşekkür plaketi takdim etti. (HABER MERKEZİ)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 33 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres