SON HABERLER :
Alanyaspor-Denizlispor: 3-2 CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı Antalya'da otelde korona virüs tedbirleri unutuldu      Ekipler kaçak avcılara göz açtırmıyor  Başkan Böcek aylar sonra ilk kez mecliste
/ GÜNDEM
ASSİM'den ortak çalışma alanları
Muratpaşa Belediyesi'nin yenilik, buluş ve girişim destekleme merkezi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri (ASSİM), güçlü internet altyapısıyla fotokopiden yazıcıya tüm ofis imkanlarını sağlayan ortak çalışma alanlarını hizmete açtı

ANTALYA'DA Muratpaşa Belediyesi, son dönemde herhangi bir mekan ve zamandan bağımsız olarak çalışanların ihtiyacı 'ortak çalışma alanı' hizmetini Doğuyaka Mahallesi'nde bulunan ASSİM'de başlattı. ASSİM ortak çalışma alanları, güçlü internet altyapısının yanı sıra bir ofiste bulunması gereken yazıcı ve fotokopi hizmetlerini sunarken posta ve kargo adresi olarak da kullanılabiliyor.


Belediye Başkanı Ümit Uysal, ortak çalışma alanlarının ASSİM'in ön kuluçka ve kuluçka hizmetlerinin yanı sıra girişimlere yönelik üçüncü bir çalışması olduğunu dile getirdi. Uygulamanın Antalya ve bölgesinde bir ilk olduğuna dikkat çeken Başkan Uysal, pandeminin hem bireyleri hem de şirketleri alternatif çalışma modellerine yönlendirdiğine dikkat çekti. Esnek, yarı zamanlı ve proje bazlı çalışma sistemlerinin yaygınlaştığını belirten Başkan Uysal, bu yeni çalışma düzenin ortak çalışma alanlarına duyulan ihtiyacı arttıracağını belirtti.


Ortak çalışma alanlarının daha çok girişimciler, yeni açılmış şirketler ve serbest çalışanlar için ideal olduğunu belirten Başkan Uysal, ASSİM ortak çalışma alanlarının ücretsiz kullanılabileceğini söyledi. Bu anlamda genç girişimciler için önemli bir gider kalemini ortadan kaldırdıklarını belirten Başkan Uysal, "Ortak çalışma alanlarından farklı bir sinerji de bekliyoruz. Kullanımın yaygınlaşmasıyla, benzer çalışma alanlarındaki kişilerin yeni ortaklıklar kurmasını, birbirlerine yeni çalışma alanları açmasını, fikir alışverişinde bulunarak orijinal fikirler geliştirilmesini bekliyoruz" diye konuştu.


ASSİM ortak çalışma alanlarının ilk kullanıcısı da pandemi nedeniyle Antalya'da ailesinin yanında bulunan finans teknolojileri alanında uluslararası bir şirket çalışanı oldu. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found