SON HABERLER :
Kemerspor'da hedef galibiyet Juanfran'dan iyi haber geldi Başkan Uysal çalışmaları inceledi Okullara destek sürüyor Fotoğrafın ustası Antalya’da anıldı
/ GÜNDEM
Böcek'in Kemer buluşması
Kemer Belediyesi ev sahipliğinde Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 'Kemer Buluşması' gerçekleştirildi

KEMER Belediyesi Kültür Salonu'nda düzenlenen buluşmaya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Cansel Tuncer, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Tuncay Saruhan, ASAT Genel Müdürü İbrahim Kurt, ASAT Genel Müdür Yardımcısı Osman Yıldız, CHP İlçe Başkanı Hüsnü Ünal, İYİ Parti İlçe Başkanı Ergun Büyükbaş, Başkan Yardımcısı Mustafa Bilici, meclis üyeleri Emin Gül, Ferhan Fidan, İsmail Aka, Hasan Ali Acar, Hakan Tuncer, Ramazan Kal, Semih Top, Mustafa Tıraş ve Ahmet Can ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar ve esnaf katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Necati Topaloğlu, öğleden önce Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve turizmin duayenlerinin de katıldığı bir toplantıda sadece Kemer'in konuşulduğunu hatırlatarak, Beldibi Mahallesi'nden Çıralı'ya kadar olan sorunların ve çözüm önerilerinin tartışıldığını söyledi. Toplantıda, genel itibarıyla Beldibi, Tekirova ve Çıralı'nın imar sorunlarının konuşulduğunu ifade den Topaloğlu, "Vali Bey, bu imar sorunu ile ilgili gerekli talimatlarını verdi. Bu konuyu çözeceklerini söyledi. Alacasu Koyu ve Kındılçeşme Günübirlik Alanı'nın bir protokole verilmesi için Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ile gerekli görüşmeleri yaptı. Bizim için bugün çok olumlu bir toplantı yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek Beye de yapacağı desteklerden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek de 19 ilçe ve 913 mahallede halk buluşması düzenleyeceklerini söyledi. Toplantının iki gün önce Alanya'da yapıldığını, bugün ise Kemer'de olduklarını ifade eden Böcek, "Biz kimseyi ötekileştirmeden, demokrasiden yana olan herkesle Antalya'yı yöneteceğimizi söylemiştik. Biz 19 ilçeyi de CHP'li gibi göreceğimizi söylemiştik. Herkese eşit mesafede davranacağız. Kemer için hayırlı bir toplantı olacaktır. Ev sahipliği için Necati Topaloğlu'na teşekkür ederim. Kemer'deki arıtma ile ilgili de kapasite artırma çalışmaları var. Bunları çözeceğiz. Kemer'in bütün sorunlarını hep birlikte konuşacağız. Çözüm önerilerini tartışacağız. Bundan sonra da belediyelerimizi ziyaret etmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Toplantıda, esnaf adına söz alan Kemer Esnafları ve Turizmciler Derneği (KESDER) Başkanı Abdullah Çilengir, esnafın sorunları ve çözüm önerileri hakkında bilgiler verdi. Çilengir, ulaşım konusunda halk otobüslerinin çarşı içerisinde düzenli olarak dolaşmasını ve turistlerin çarşı esnafına da uğraması konusunda önerilerde bulundu.

Toplantıda ayrıca imar sorunları, pazar yeri, UKOME ile yapılacak görüşmeler de konuşuldu. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres