SON HABERLER :
Mavigün Topluluğu ‘Töre’yi sahneledi Önce Yaya Alanya’da Konak Konseri’nde Arp ve Flüt Akşamı Kazak şarkıcıdan Kemer’de konser En güzeller ödüllerine kavuşuyor
/ GÜNDEM
Büyükşehir Meclisi’nde Antalyaspor tartışması
Büyükşehir Meclisi’nde Antalyaspor’a gelir getirecek plan değişikliğine CHP grubunun ret oyu vermesi tartışmalara neden oldu. Türel, “Sadece atkı takıp tribüne gitmekle Antalyasporlu olunmuyor” diyerek tepki gösterdi.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı Devam Meclis Toplantısı Menderes Türel başkanlığında gerçekleştirildi. Gündemin 29’uncu maddesinde Muratpaşa İlçesi Demircikara Mahallesi’nde akaryakıt ve servis İstasyonu alanının belediye hizmet alanı olarak planlamasına ilişkin 1/1000 ölçekli imar planı tartışmalara neden oldu.

Antalyaspor’a gelir getirecek plan değişikliğine CHP grubunun ret vermesine Başkan Türel tepki gösterdi. Türel, “Meclis oturumuna CHP’li ilçe belediye başkanlarının neden gelmediğini daha iyi anlıyorum. Sadece Antalyaspor atkısı takıp tribüne gitmekle Antalyasporlu olunmuyor. Antalyaspor benim için aşktır. Benim için aşk yedi harftir o da Antalya’dır. Bunu böyle bilelim. Şimdi Antalyasporumuza gelir sağlayacak bir meclis kararını burada inşallah hayırlısıyla alacağız. Bu mecliste ilme, hukuka, tekniğe uygun olmayan hiçbir şeye evet demeyiz. Her gündem maddemiz yargıya açıktır. Lafla Antalyasporlu olunmayacak, kötü günde Antalyasporlu olunacak. Biz böyle bir Antalyasporluyuz. Biz tribünden, taraftarlıktan geliyoruz. Hatta amigoluktan geliyoruz. Bununla da şeref duyuyoruz” diye konuştu.

Söz konusu parsel Muratpaşa sınırlarında olduğu için Antalyaspor yönetiminin Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı kanaatini öğrenmek için ziyaret ettiğini belirten Türel, “Ancak bu konuyla ilgili kendisi olumsuz baktığını ifade etmiş. Antalyaspor yönetim kurulu üyeleri ve başkanından aldığım bilgiler bunlar” dedi.

GELİR KAZANDIRACAĞIZ

1/1000’lik planlama yetkisinin Muratpaşa Belediyesi’nde olduğunu ve hukuka aykırı olduğunu söyleyen CHP Grubuna cevap veren Türel, “Söz konusu parselde mülk sahibi Antalyaspor Derneği 600-700 metrekarelik bir alanı Büyükşehir Belediyesi’ne hibe ediyor. Biz de bu alanı belediye hizmet alanı olarak planlayarak önemli bir ihtiyacımızı karşılayacağız. Bu planlama ile Antalyasporumuza da önemli bir gelir kazandıracağız. Büyükşehir Belediyesi’nin kanunları gayet açıktır. Kendi içerisinde bulunduğu mülkler ve onlarla ilgili adalarda, parsellerde veya kendisini ilgilendiren bir protokole imza attığı takdirde Büyükşehir Belediyeleri 5 binlik plana da binlik plana da yetkilidir. Hatta ruhsat vermeye de yetkilidir. Biz bütün konuları enine boyuna hukuka ve tekniğe uygun olup olmadığını değerlendirerek meclisimize getiriyoruz” diye konuştu.

CAMİA DEĞERLENDİRECEK

Antalyaspor camiasınınCHP grubunun verdiği kararı en güzel şekilde değerlendireceğini belirten Türel, “Antalyaspor Antalya’nındır. Kimsenin tekelinde değildir. Siyasilerin hiç değildir. Antalyaspor bir aşktır. Biz bu aşkımızın gereğini her zaman yerine getiririz ama bazı sözde Antalyasporlu olanların da Antalyasporluluğu dikkate alınmasını özde bir Antalyasporlu olarak her zaman dile getiriyorum” diye konuştu. Ardından ilgili gündem maddesi Ak Parti, MHP, İyi Parti gruplarının kabul, CHP grubunun ise ret oyuyla oy çokluğu ile kabul edildi. Deniz TOPKAYA

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres