SON HABERLER :
İttifaklar şekilleniyor Fiyat farklılığı sistemle çözülür Kepez’in Alışveriş Festivali başlıyor Kepez’de 60 mahallede 10 bin kişiye göz taraması Başkan Uysal’ın konuğu ATAV
/ GÜNDEM
Çetin hesabına kavuştu

 

ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, çalınan facebook hesabını 16 gün sonra tekrar aldı.ATSO Başkanı Çetin'in facebook hesabını 28 Mayıs günü çalan kişi ya da kişiler, bu hesaptan farklı gün ve saatlerde 'Vakıfbank ya da Yapıkredi hesabı olan bir arkadaşım yazabilir mi?' paylaşımında bulundu. Paylaşımlar nedeniyle kimsenin mağdur olmaması için Siber Suçlarla Şube Müdürlüğü'ne başvuran Çetin, aynı zamanda facebook ile iletişime geçti. Çetin'in bazı arkadaşları paylaşımlara inanarak hesap numaralarını paylaştı ancak dolandırıcıların işlem yapmasına fırsat verilmeden müdahale edildi.

Bu esnada hesabı çalan kişiler, telefonla da Çetin'in şirketini arayarak sorunu ortadan kaldırdıklarını belirterek, şirket yetkililerinden Çetin'in şahsi cep telefonu numarasını istedi. Çetin'in ekibi, şüphelendikleri bu kişilere bilgileri vermedi. Çetin, kendisini arayan telefon numarasını aradığında da ulaşamadı. Çetin, kendisini arayan numarayı da Siber Suçlar Şube Müdürlüğü'ne şikayet etti. Çetin, facebook Türkiye'nin yanı sıra ABD'deki facebook'un merkezine iletişimlerini dün itibariyle sonuçlandırdı. Facebook, çalınan hesabı yeniden Davut Çetin adına güncelledi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en eski yerel gazetesi.

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 yılında yayın hayatına başladı. 35 yıldır değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres