SON HABERLER :
Diş Hekimliği Fakültesi, mezunlarını verdi Çevreci Komşu Kart, sağlık hizmetinde de kullanılacak Kumluca Devlet Hastanesi, 2023 yılında hizmete açılacak Otomobille çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı Finikeliler, Cumhuriyet Meydanı’na kavuşuyor
/ GÜNDEM
Demokrasi için Medya Medya için Demokrasi
Gazeteciler Cemiyeti ve AB ortaklığı ile düzenlenen ‘Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi’ programının durum değerlendirme ve tanıtım toplantısı Antalya’da yapıldı.

TÜRKİYE Gazeteciler Cemiyeti ve Avrupa Birliği’nin(AB) ortak düzenlediği ‘Demokrasi için Medya, Medya için Demokrasi’ programının durum değerlendirme ve tanıtım toplantısı Antalya’da düzenlendi. Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) organizasyonuyla düzenlenen toplantıya Ankara ve Antalya’dan cemiyet üyeleri, proje direktörleri ile basın mensupları katıldı. Toplantıda konuşan AGC Başkanı Mevlüt Yeni, AB’nin finanse ettiği program hakkında bilgi verdi. Türkiye’de çoğulcu medya ve özgür basının güçlendirilmesi amacıyla Ocak 2019’dan itibaren hayata geçirilen program için Yeni, “Meslektaşlarımız özgürlükler alanında, özlük hakları ve istihdamla ilgili sorunlardan dolayı zor dönemler yaşıyor. Cemiyetimiz her zaman basın özgürlüğü ile ilgili, gazetecilerin hak ve ödevleriyle ilgili çok güzel projeler yapıyor. Bu projede onlardan biri” dedi.

Toplantıya katılan Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısı ve proje Direktörü Yusuf Kanlı da basın özgürlüğü olmadan gazeteciliğin mümkün olmadığını söyledi. Kanlı, “Basın özgürlüğünün savunması için uğraşıyoruz. Artan medya girdileri ve diğer sebeplerle kapanan gazeteler dolayısıyla çok sayıda gazeteci işsiz kalıyor. Üçüncü sıkıntımız ise medya sahipliği. Medya sahipliğinde maalesef çoğulculuk kaybedildi.  Hem iktidar yanlısı gazetelerde hem de iktidar karşıtı gazetelerde ciddi bir kutuplaşma var. Kendi içinde karşıt sese yer vermeme durumuna gelindi” diye konuştu. Esra YAĞCI

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found