SON HABERLER :
Barınak iddialarına Büyükşehir incelemesi Antalyaspor’un fitness mesaisi Başı su kovasında ölü bulundu 19 yaşındaki otel çalışanı lojmanında ölü bulundu Güz dönemi dikimleri başladı
/ GÜNDEM
Engelli gençlere temsili uğurlama
Engelliler Haftası'nda Türkiye genelinde devam eden etkinlikler kapsamında, Antalya'da engelli gençlerin askere uğurlanış coşkusu yaşandı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğinde bu yıl yedincisi düzenlenen ENFEST Özel Bireyler Şenliği renkli etkinliklerle devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi önünde engelli bireyler için "Özel Gençlerin Temsili Askerliğe Uğurlama Töreni" düzenlendi. Çok sayıda gencin ve ailesinin yer aldığı törende bayraklı davullu zurnalı eğlence yapıldı. Ellerine kına yakılan ve askere gitme heyecanı saran gençlerin mutluluğu yüzlerinden okundu.

Mutluluğunu İHA mikrofonuna aktaran Alihan Gezer çok heyecanlı olduğunu belirterek, "Bir günlük ve temsili olsa bile askerlik yapmak çok gurur verici bir duygu" diye konuştu. Gezer, tırcı olmak istediğini sözlerine ekledi.Heyecandan güçlükle konuşan İbrahim'in annesi Fatma Abay ise "Çok mutluyuz oğlumuzu askere gönderiyoruz" dedi. Abay, büyük oğlunu askere gönderirken hissettiğinden daha mutlu hissettiğini dile getirdi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Mustafa Gürbüz, engelli bireylerin çok kıymetli olduğunu belirterek, onlar için böyle anlamlı bir gün düzenlemek istediklerini söyledi. Etkinlik kapsamında 23 gencin temsili olarak askere uğurlandığını dile getiren Gürbüz, "Aileler çok duygulandı, tabi bizler de duygulandık. Onları bir nebze de olsa vatan savunmasına karşı temsili olarak ordumuza teslim ediyoruz" şeklinde konuştu. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres