SON HABERLER :
Mavigün Topluluğu ‘Töre’yi sahneledi Önce Yaya Alanya’da Konak Konseri’nde Arp ve Flüt Akşamı Kazak şarkıcıdan Kemer’de konser En güzeller ödüllerine kavuşuyor
/ GÜNDEM
Film Festivali’nde ödüller belirlendi
Büyükşehir Meclisi’nde 29 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 55’inci Uluslararası Antalya Film Festivali’nde bu yıl ödüllerin Türk Lirası üzerinden verilmesi oybirliği ile kabul edildi.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Eylül Ayı Devam meclis toplantısı Büyükşehir Başkan Vekili Mesut Kocagöz Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Gündemin ikinci maddesinde bu yıl 29 Eylül- 5 Ekim tarihleri arasından gerçekleştirilecek 55’inci Uluslararası Antalya Film Festivali etkinliğinde verilecek olan ödüller görüşüldü.

CHP Grup Sözcüsü Cansel Tuncer Çevikol, verilecek olan ödüllerde geçen sene Türk Parası üzerinden verilen ödüllerin değerinin değişmediğini söyledi. Euro üzerinden verilecek ödüllerin de artırıldığını belirten Çevikol, “55’inci Uluslararası Antalya Film Festivali’nde bu yıl en iyi film 320 bin TL en iyi yönetmen 155 bin TL gibi uyarlamalar yapılmış. Önceden Türk lirası olan ödüller aynı miktarda bırakılmış. Döviz kuruna göre bir düzenleme yapılmamış. Komisyon raporuna katılıyoruz. Sonuçta Antalya adına bu festivali destekliyoruz” dedi.

Ak Parti Grup Sözcüsü Bahattin Bayraktar, “Dövizin olağanüstü yükselişi sonrasında euro ödüllerini yüzde 15 aşağı çektik, Türk lirası ödüllerini de yüzde 10 arttırdık. Ödüller arasında denge kurmaya çalıştık” dedi.

ULAŞIM ESNAFINI RAHATLATAN KARAR

Gündemin 8’inci maddesinde de ulaşım esnafını sevindirecek bir karar alındı. Alınan karara göre otobüsçü esnafının 32 bin TL olan mevcut gelir desteğinin yılbaşına kadar 35 bin TL'ye, 2019 yılı için gelir desteği üst sınırının bir taşımacının aylık hak edişini enflasyona uyarlamadan 38 bin TL'ye tamamlayacak şekilde yeniden düzenlenmesine karar verildi.

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres