SON HABERLER :
Öykü Arin'in annesinden kemoterapi haberlerine sitem Küçük valinin ilk talimatı emniyet kemeri tokası oldu Korkmaz 6 yılın rekorunu kırdı Sağlık Sen'den istihdam talebi Göz için sarı ve turuncu gıdalar tüketin!
/ GÜNDEM
Hasarlı rıhtım yenileniyor
Büyükşehir Belediyesi, Yat Limanı’nda kuvvetli fırtına sonucu çöken rıhtım için yenileme çalışması başlattı.

ANTALYA, Büyükşehir Belediyesi, Yat Limanı’nda deniz taşıtlarının yanaşmasına yarayan ve yaşanan fırtınada çöken hasarlı rıhtıma el attı. Uzun zamandır hizmet vermesi sebebiyle önceden hasarlı olan rıhtım, fırtınanın da etkisiyle daha fazla dayanamayıp çökmüştü.  Bunun üzerine Büyükşehir Belediyesi, rıhtımı yenileme çalışması başlattı. Belirli bir süre daha hizmet vermesi için yenilenecek olan rıhtım, daha sonra yapılacak çalışmayla sıfırdan sağlam bir şekilde yeniden inşa edilecek.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ

Rıhtımın yenileme çalışmasında görev yapan işçiler, “Önceden yenileme planı vardı fakat fırtınayla birlikte rıhtımın hasar oranı artınca yenileme çalışmaları hız kazandı. Yat Limanı turist ziyareti açısından önemli yerlerden biri. Bu rıhtım da bu haliyle görüntü kirliliği yaratıyordu. Şimdilik galvaniz malzeme ile yenilenerek tekrar hizmet verir duruma getirilecek. İlerleyen zamanlarda demir konstrüksiyon kullanılarak daha sağlam bir şekilde yeniden yapılacak” diyerek çalışma hakkında bilgilendirmede bulundular.

Yenileme çalışmasının 5 gün içerisinde bitmesi bekleniyor. Anıl ÖZEN

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres