SON HABERLER :
Kaçak saat operasyonu Okul çevreleri sıkı denetimde Chico rekor için sahaya çıkacak ASFİM'de yaz kayıtları başladı Zıp Zıp Park’ta eğlence zamanı
/ GÜNDEM
'İhracatın Yıldızları' ödüllerine kavuştu
Antalya, Isparta ve Burdur illerindeki ihracatçıları temsil eden Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği'nin (BAİB) 'İhracatın Yıldızları' ödülleri, sahiplerini buldu.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) ihracatın yıldızlarını ödüllendirdi. Akra Otel'de düzenlenen 'İhracatın Yıldızları 2018' törenine, Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Aydın Özer, MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan, Antalya Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Türk Eximbank A.Ş. Genel Müdürü Adnan Yıldırım ve çok sayıda davetli ile ihracatçı katıldı. Törende protokol üyeleri tarafından, Antalya, Isparta ve Burdur'da, 25 sektörde en fazla ihracat yapan 100'ün üzerinde firmaya ödül verildi.

Programın açılış konuşmasını yapan BAİB Başkanı Hakkı Bahar, mevcut konjonktürde ihracat yapmanın zorlu bir iş olduğunu belirtti. Hakkı Bahar, "Son dönemde artan ticaret savaşları, yükselen ticari bariyerler, devletler tarafından uygulamaya konan anti damping veya tarife dışı engel dediğimiz engeller ve vergilerin artırılması, dünya ticaretini olumsuz etkiledi. Daha küçük oranlara revize edilen büyüme rakamlarının da gösterdiği gibi küresel anlamda bir sirkülasyon yaşanıyor ve küresel ticaret de maalesef bu daralmayla netice buluyor" açıklamasında bulundu.Konuşmaların ardından, en fazla ihracat yapan firmalara ödülleri verildi.  (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres