SON HABERLER :
Böcek'in Kemer buluşması Muhtar sonunda pes etti, binayı boşalttı Alanya'da fayton faaliyeti sona erdi Anne Türel için mevlit okutuldu Çandır: Seçim bitti, geçime odaklanalım
/ GÜNDEM
Kaçak kaosu sona eriyor
SAYD Yönetim Kurulu üyesi Gem, TÜRSAB ve TUREB ile yapılan protokol kapsamında sahte belgeli turist rehberleri ve kaçak acenteleri önlemek için dijital platformun bugün uygulamaya geçirileceğini söyledi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) ve Turist Rehberleri Birliği(TUREB) ortaklığında sahte belgeli turist rehberleri ve kaçak acenteleri önlemek amacıyla Dijital Platform bugünuygulamaya koyuluyor. Seyahat Acenteleri Derneği(SAYD) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Gem, turizmde çok fazla sahte rehber ve seyahat acentesinin olduğunu belirterek uygulama sayesinde sahte acente ve rehberlerin önüne geçilmesinin hedeflendiğini ifade etti. Gem, “Bu uygulama, üniversitelerin turizm rehberliği bölümünde okuyan öğrencilerin zorunlu stajlarını da TÜRSAB üyesi seyahat acentelerinde yapmalarını da kapsıyor” dedi.

TANITIMA VE PAZARLAMAYA KATKI

Gem, rehber arayan acentelerin belgeli rehberlere, rehberlerin de güvenli tur alabilecekleri acentelere kolay ve güvenle erişebileceklerini belirterek “TÜRSAB ve TUREB kontrolünde veri akışı sağlayan ortak bir platform oluşturulacak. Platform sayesinde ülkemize gelmeyi düşünen misafirlerin direk olarak rehberlerden bilgi alması ve ülkenin tanıtım ve pazarlamasına da önemli bir katkı sağlayacaktır. Ülkemizde düzenlenen fuarlara ortak katılımın sağlanması ile ülkemize gelen turistlerin dilek, öneri ve şikayetler platform aracılığıyla alınacak. Ayrıca platform aracılığıyla turizm sektörünün gelişimi ve istikrarlı büyümesi için ortak projelerin oluşturulacak” diye konuştu. (Deniz TOPKAYA )

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres