SON HABERLER :
Muratpaşa’da renkli törenler Serik'te büyük coşku Müdür Ulucan'ın özel ziyaretçileri Çocuk Vali’den park talimatı Gelin saçları ücretsiz oluyor
/ GÜNDEM
Kadın çiftçilerin yarışması başlıyor
ANTALYA İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi ve tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Kültür Yarışması başlıyor. 

Kadın çiftçilerin bilgi birikimine katkı sağlamak ve aynı zamanda günlük iş tempolarından farklı bir ortamda sosyal bir aktivite ile buluşturmak amacıyla gerçekleştirilecek yarışmalara Antalya'nın 18 ilçesinden 128 kadın çiftçi katılacak.

İlk yarışma 14 Ağustos 2018 tarihinde Gündoğmuş Belediye Salonunda yapılacak.

PARA ÖDÜLLERİ

Kadın çiftçiler, ilk olarak ilçe yarışmasında ilçe birincisi olmak için yarışacak. Yarışmalarda kadın çiftçilere tarım, hayvancılık ve gıda konularında 15 soru sorulacak. İlçe yarışmasında dereceye giren kadın çiftçilere para ödülü verilecek. Birincilere 2 bin, ikincilerebin 200, üçüncülere ise 800 lira ödül var.

İlçe finallerinde birinci olan kadın çiftçiler Antalya'da gerçekleştirilecek yarı finale ve ardından il finaline katılarak Antalya birincisi olmak üzere ter dökecek. İl finalinde birinci olan kadın çiftçiye 14 bin, ikinciye 9 bin, üçüncüye ise 7 bin lira ödül verilecek.

Antalya İl Finali 20 Ekim 2018 Cumartesi günü saat 14.00'te Antalya Kültür Merkezi’nde yapılacak.(HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres