SON HABERLER :
Böcek Hal esnafına projelerini anlattı Çalkaya’da tapu bayramı Leğenle kayıp güreşerek Akdağ’a destek istediler Tütüncü: ‘Türkiye’mizin fotoğrafı Kitap Fuarı'nda Turizm Fakültesi ile İŞKUR protokol yaptı
/ GÜNDEM
Mahallelinin moloz isyanı
Muratpaşa sınırları içerisinde yer alan Meydan Kavağı Mahallesi’nde yapılan altyapı ve yol çalışmalarından çıkan molozların mahalle içerisindeki boş araziye dökülmesi vatandaşları isyan ettirdi.

MURATPAŞA’DA Meydan Kavağı Mahallesi’nde yapılan altyapı ve yol çalışmalarında çıkan molozların 1596 Sokak’ta yer alan boş araziye dökülmesi mahalle sakinlerini isyan ettirdi. Vatandaşlar, şikayetleri kimsenin dikkate almamasından dert yanarak yetkililerden bir an önce sorunu çözmelerini ve moloz yığınlarının toplanıp daha uygun bir yere dökülmesini istedi.

ÖNCE ASAT SONRA BELEDİYE

Bir süre önce bölgede altyapı çalışması yapmaya başlayan ASAT, çıkan molozları boş araziye döken ilk kurum oldu. Ardından aynı alanda yol çalışmalarına başlayan Muratpaşa Belediyesi de çıkan molozları bu alana döktü. Bölgede yaşayan vatandaşlar durumu ilgili kurumlara bildirmesine rağmen henüz bir geri dönüş alamadılar.

SOSYAL MEDYADAN İSYAN

Özel mülkiyete ait araziye dökülen molozlar, görüntü ve çevre kirliliğinin yanı sıra kalkan toz nedeniyle sağlık sorunlarını da beraberinde getirirken şikayetlerin kurumlarca dikkate alınmaması vatandaşları çileden çıkarttı. Çok sayıda vatandaşın ikamet ettiği bir bölgeye moloz dökülmesinin yanlış olduğunu söyleyen mahalle sakinleri duruma sosyal medya hesaplarından tepki gösterirken yetkilileri göreve davet etti. (Abdullah ÖZKAN)

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres