SON HABERLER :
Vaka sayısı 1 ay sonra ilk kez binin altında Kepez'de tokalaşmaya pratik çözüm Antik Side'de yol çalışması bitiyor Büyükşehir'de 270 milyon borçlanma talebi kabul edildi Antalyaspor'da Sinan ve Fredy sevinci
/ GÜNDEM
Noel Baba Heykeli Demre'ye dönüyor
Demre Noel Baba Meydanı'ndaki çalışmalar sırasında 4 yıl önce depoya kaldırılan 'Akdenizli Noel Baba Heykeli'nin, Noel Baba'nın doğum günü olan 6 Aralık'a kadar yerine koyulacağı açıklandı

ANTALYA’NIN Demre ilçesinde Noel Baba Meydanı'na, 2009 yılında yerleştirilen 'Akdenizli Noel Baba Heykeli ve 1990'lı yıllarda Rus heykeltıraşlar tarafından yapılan sanat eserleri, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 yıl önce yapılan düzenleme çalışmaları sırasında yerinden kaldırıldı. Çalışmaların tamamlanmasından sonra yerine konulması istenen heykeller bulunamadı. Vali Münir Karaloğlu, heykelin bulunarak yerine konulmasını istedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in de Demre ziyareti sırasında konuyu gündeme getirmesi üzerine heykelin bulunması için çalışma başlatıldı.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, yapılan çalışmalar sonunda heykeli belediyeye ait bir depoda bulduklarını söyledi. Heykelin konulacağı Noel Baba Meydanı'nın Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin  sorumluluk alanı olduğunu belirten Başkan Kocakaya, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Muhittin Böcek'le konuyu görüştüm. Kendisi en geç iki hafta içinde belediye yetkililerinin Demre'ye geleceğini, heykelin konacağı yerin uzmanlarla birlikte tespit edileceğini, heykelin ve diğer sanat eserlerinin yeniden meydana konulacağını söyledi" dedi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres