SON HABERLER :
Kış kilosuna yazın elveda Meme estetiğinde nano teknolojisi Bu sorulara yanıtınız ‘evet’se doktora gidin Otomobilin çarptığı köpek kurtarılamadı Berberoğlu’na son görev
/ GÜNDEM
Öğrencilerden bağış farkındalığı
Barbaros Ortaokulu 6’ncı ve 7’nci sınıf öğrencileri tarafından organ bağışına dikkat çekmek amacıyla yapılan afişler‘Organ Bağışı’ sergisinde öğretmen, öğrenci ve velilerin beğenisine sunuldu.

BARBAROS Ortaokulu 6’ncı ve 7’nci sınıf öğrencileri tarafından yapılan resimler için düzenlenen ‘Organ Bağışı Farkındalık Afişi’ sergisi dün açıldı. 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası nedeniyle organ bağışına dikkat çekmek amacıyla yapılan resimler Ömer Halisdemir Toplantı Salonu’nda öğretmen, öğrenci ve velilerin beğenisine sunuldu. 2 gün açık kalacak sergide öğretmen, öğrenci ve veliler en beğendikleri afişi oylayacak. Yapılan oylama sonrasında en çok beğenilen afiş sahibi öğrenciye ödül verilecek.

Barbaros Ortaokulu Müdürü Recai Ocak, “Her afişin numarası var. Öğrenci ve velilerimiz sergiyi gezerek en çok beğendikleri afişe oy verecek. Sergi sonrasında en çok beğenilen afişin sahibi öğrenciye ödül vereceğiz. Çalışmada emeği olan öğrencilere ve öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ

Müdür Ocak, öğrencilerde organ bağışı bilincini oluşturmak ve farkındalık yaratmak istediklerini bu nedenle her yıl düzenli olarak bu sergiyi düzenlediklerini söyledi. Ocak, Organ bağışı çağımızın en büyük ihtiyaçlarından bir tanesi. Araştırmalar ve veriler gösteriyor ki organ bağışı miktarı her yıl aynı seviyelerde devam ediyor. Organ bağışı bekleyen binlerce hasta var. Hastalara umut olmak öğrencilerimizde organ bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla her yıl düzenli olarak ‘Organ Bağışı Farkındalık Afişi’ sergisini düzenliyoruz. Önemli olan çocuklarda erken yaşta organ bağışı bilincini oluşturmak. Farkındalık yaratarak aynı zamanda da organ nakli bekleyen hastalara da ışık olmak istiyoruz. Umarım amacımız ve isteğimiz yerine ve gelir çocuklarımızda organ bağışı konusunda farkındalık oluştururuz” diye konuştu.   Deniz TOPKAYA

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres