SON HABERLER :
Altın Portakal özüne dönüyor Şenlikte poster krizi Kaş’ta öğretmen ve öğrenci kampı Büyükşehir üniversite öğrencilerini karşılıyor Yaz Spor Okulu Antalya'yı geziyor
/ GÜNDEM
Sağlık turizminde 50 milyar dolar var
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ”İddia ediyorum ki biz biraz daha gayret edersek, iyi tanıtırsak 2023'te sadece sağlık turizminden 50 milyar dolar kazanacağız. Bu da bizim tüm cari açık problemini çözecek” dedi.

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Alanya Hasta ve Hasta Yakınları Sosyal Tesisinin açılış törenine katıldı.  Burada kürsüye davet edilen Bakan Çavuşoğlu, yargıda vatandaşların Ankara ya da başka bölgelerdeki adli kurumlara gitmeden sorunlarının çözebildiğini ifade etti.

Bakan Gül ile Alanya Adliyesine yapılan ek hizmet binasını gezdiklerini dile getiren Çavuşoğlu, "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gereği yargının tarafsızlığının, bağımsızlığının tesis edilmesi, yargının hızlı işletilmesi, tutukluluk süresi, ifade özgürlüğü dahil her şeyi kapsayan yargı reformu stratejisini arkadaşlarıyla beraber hazırlıyor. Kabinemize sunum yaptı. Reform, demokrasi ve insan hakları özellikle yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı, hukukun üstünlüğü bakımından devrim niteliğinde reform stratejisi hazırladığı için teşekkür ediyorum. Bu ülkemiz için önemli bir çalışma olacak" dedi.

45 MİLYON TURİST AĞIRLADIK

  Türkiye'de iki üniversite bulunan tek ilçenin Alanya olduğunu belirterek yapılan yatırımları anlatan Çavuşoğlu, ”Eğitimin yanı sıra Alanya'ya kazandırılan sağlık tesisleri dolayı çok mutluyum.  Konaklı ve Payallar bölgesinde 500 yataklı hastane yakın zamanda hizmete açılacak. Alaaddin Keykubat Üniversitesi için arazi hazır ve tıp fakültesi de yapılacak. Geçen sene 45 milyon turist ağırladık. 2023'te 70 milyon turist ve 70 milyar dolar gelir hedefliyoruz İddia ediyorum ki biz biraz daha gayret edersek, iyi tanıtırsak 2023'te sadece sağlık turizminden 50 milyar dolar kazanacağız. Bu da bizim tüm cari açık problemini çözecek" diye konuştu.

'Cumhur İttifakı' gereği MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın aldığı kararların kendileri için talimat olduğunu belirten Çavuşoğlu, şunları söyledi: ”Bunlar gönülden alınmış kararlardır, siyasi hesaplar için alınmış kararlar değildir. Ülkemizin geleceği için birlikte istişareden sonra alınmış kararlardır."

Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise Türkiye'de son 16 yıldır vatandaşın sağlık hizmetine ulaşımında çok önemli işler yapıldığını anlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de “Mezara kadar sürecek” dediği 'Cumhur İttifakı’nın, Alanya'ya önemli kazançları olacağını belirtti. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise tesisin, sosyal belediyecilik anlayışının en iyi örneklerinden biri olduğunu söyledi. Alanya'nın, nüfusu ile 22 ilden büyük olduğunu vurgulayan Yücel, tesisin hasta yakınları için otel konforunda tasarlandığını dile getirdi. Yücel, 'Cumhur İttifakı'nı zaferle taçlandıracaklarını sözlerine ekledi. Tesiste konaklayan Dursun Tan da fizik tedavi gören hastası için Sivas'tan geldiğini, tesiste 5 yıldızlı otel konforunda hizmet verildiğini kaydetti.

  Konuşmaların ardından Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Adalet Bakanı Gül, tesisin açılış kurdelesini kesti. Açılışa ayrıca Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya AK Parti milletvekilleri Mustafa Köse, İbrahim Aydın, Atay Uslu, Kemal Çelik ile MHP Antalya Milletvekili Abdurrahman Başkan ile çok sayıda davetli katıldı. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres