SON HABERLER :
Raylı Sistem’de ağ tamamlanıyor Antalya filmlerle tanıtılıyor 20 bin baş hayvanın aşıları karşılanacak 40 metrelik falezlerden ölümüne atlayışlar Demir adam, dünya şampiyonasına hazır
/ GÜNDEM
Sahillerde bayram tatilinin galibi Ege
ETS Tur Başkan Yardımcısı Özbek, bayram tatilinde rezervasyonlarda geçen yıla göre yüzde 40 artış yaşandığını belirterek konaklama için taleplerin Ege Bölgesi'ne kaydığını söyledi

RAMAZAN Bayramı'na sayılı günler kala, 9 günlük tatil heyecanı yaşanıyor. İki ay öncesinden tatilin süresinin 9 gün olduğunun açıklanması bayramı hem yurtiçinde hem de yurdışında geçirmek isteyenler için daha uygun fiyatlarla rezervasyon yapma fırsatı sundu.

ETS Tur Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Özbek, Ramazan Bayramı tatil dönemindeki yurtiçi ve yurtdışı tatil destinasyonlarına oluşan ilgi hakkında bilgi verdi. Suat Özbek, en yoğun talebi gören yurtiçi seyahatlerin dağılımına bakıldığında, ulaşılabilir fiyatlar dolayısıyla misafirin talebinin Ege Bölgesi'ne kaydığını söyledi. Toplam satış oranlarına bakıldığında tercihin yüzde 52 Ege, yüzde 48 Akdeniz Bölgesi olarak gerçekleştiğini belirten Suat Özbek, “Şaşırtan bir rakam. Önceki yıllarda Antalya yüzde 60, Ege yüzde 40'larda oluşurken bu yılki tercih, fiyatın ne kadar öne çıktığını gösteriyor. Misafirin bu yıl Ege Bölgesi'ne daha fazla rağbet ettiğini görüyoruz. Bayram döneminde yurtiçinde 150-200 TL'den 2 bin 500-3 bin TL'ye kadar alternatifler hem Ege hem de Antalya için mevcut. Ancak Ege'de makul fiyatlı tesis sayısı daha fazla olduğundan misafirin yönü de değişti" diye konuştu.

 

YÜZDE 40 ARTIŞ

Yurtiçi toplam satışa bakıldığında bu bayramda satışların yüzde 40'ın üzerinde artış gösterdiğini dile getiren Suat Özbek, bu artışın en önemli sebebi olarak 9 günlük tatilin çok önceden açıklanmış olmasını gösterdi. Özbek, “Bayramda idari tatilin çok önceden 9 gün olarak anons edilmesi sebebiyle misafirler erken planlama yapma imkanı buldu. Haliyle de bayrama yoğun talep aldık. Turizm sektörü için önemli bir performans artışı olarak gerçekleşti bu bayram dönemi. 9 günlük bayram tatilinde organize tur operatörleri ile seyahat edecek misafir sayısının 250 bin paksları (konaklama) geçmesini bekliyoruz. Bunda memleketine gidecek, aile ziyaretleri için il değişikliği yapacaklar hariç, sadece otellere gidecek misafirler" dedi.

 

YURTDIŞI TURLARDA ARTTI

Bayramı yurtdışında geçirmek isteyenlerin oranında ise geçen yıla göre yüzde 15'in üzerinde artış yaşandığını anlatan Suat Özbek, “En çok talep gören destinasyonlar Avrupa başkentleri. Özellikle İtalya'da Venedik-Floransa-Roma turları. Sonra vizesiz olması nedeniyle Balkan turları ki, Makedonya, Bosna Hersek, Hırvatistan, Karadağ gibi çok çeşitli destinasyonu içeren alternatifler mümkün. Bunların haricinde İspanya'da Madrid, Barcelona ve Malaga, Lizbon gibi Endülüs turları, yine Fransa'da Paris, Disneyland turları ilgi görüyor" diye konuştu. (DHA)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres