SON HABERLER :
Barınak iddialarına Büyükşehir incelemesi Antalyaspor’un fitness mesaisi Başı su kovasında ölü bulundu 19 yaşındaki otel çalışanı lojmanında ölü bulundu Güz dönemi dikimleri başladı
/ GÜNDEM
Şehit ve gazi aileleri Kepez’in iftarında
Şehit ve gazi aileleri ile iftar yemeğinde bir araya gelen Başkan Tütüncü, “Şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz” dedi

KEPEZ Belediyesi, şehit ve gazi aileleri için iftar yemeği düzenledi. Mimar Sinan Kongre Merkezi’ndeki yemeğe Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Cengiz Nizam, meclis üyeleri ve çok sayıda şehit ve gazi ailesi katıldı. Başkan Tütüncü, şehit ve gazi ailelerine seslenerek; “Çok değerli şehit ailelerimiz, elleri öpülesi analarımız, önünde saygıylaeğildiğimiz babalarımız ve kardeşlerimiz. Onlara çok şey borçlu olduğumuz, çok değerli gazilerimiz.Bugün bu güzel sofrada sizlerle buluşmak bizim için büyük bir onurdur. Ayaklarınıza, gönüllerinize, yüreklerinize sağlık” dedi.

Seçimlerden önce şehit ailelerine bir sözü olduğunu da dile getiren Tütüncü, “Antalya'nın 1.Dünya Savaşı şehitlerini, Çanakkale ve Kafkasya şehitlerini, Kurtuluş Savaşı şehitlerini, 1974 Kıbrıs Harekatı şehitlerini ve son 40 yıldır bölücü terör örgütüne karşı verilen mücadeleyi ve akabinde 15 Temmuz Antalya şehitlerimizi isimleriyle resimleriyle, hatıralarıyla çok özel bir müzede hatırlayacağız. Ölümsüz kahramanlar onlar ama hatıralarını da ölümsüz kılacağımızın sözünü vermiştik. 29 Mayıs'ta Şehitler Derneğimizle birlikte bir tanıtım toplantısıyla müzemizin tefrişatına başlayacağız. Şehit ailelerimizden hatıralarını bizlerle paylaşmak isteyenleri kapı kapı dolaşacağız” diye konuştu.

Türkiye'de bu kadar kapsamlı bir müzenin ilk olacağını da belirten Tütüncü, “Bu müze, Türkiye'de örnek bir proje olarak hepimizin, bu güzel topluluğun, burada olamayan ailelerimizin, şehitlerimize bir armağanı olacak. Ne mutlu o armağanı en güzel şekilde şehitlerimize sunanlara, ne mutlu sizlere, ne mutlu bizlere, ne mutlu Kepez Belediyesi çalışanlarına. “ dedi. (HABER MERKEZİ)

 

 

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres