SON HABERLER :
Fotoğrafçılar yeniden umutlu Tiyatroseverlerin özlemi sona eriyor Toplu sözleşmeden beklentiler yüksek 'Yerli aşıyı tüm insanlıkla paylaşacağız' Ulaşımda yeni hatlar açıklandı
/ GÜNDEM
SunExpress’ten Antalya’ya istihdam
Sektördeki 30’uncu yılını kutlayan SunExpress Antalya’da hem uçuş hem de iş imkanı sağlayacak. Yeni Boeing 737-Max uçak alımlarıyla Antalya Havalimanı’nda teknik servislerin verileceği hangarı da oluşturacaklarını açıklayan Genel Müdür Jens Bischof, bölgeye çok büyük katkı sağlanacağını söyledi

TÜRK Hava Yolları (THY) ile Lufthansa'nın ortak kuruluşu olan SunExpress, 30’uncu yılında Antalya’ya sunulacak imkanları açıkladı. Boeing 737 - Max uçakları için alım emri verildiğini söyleyen Genel Müdür Jens Bischof, "Bu uçaklar Antalya'da kullanılacak. Dolayısıyla Antalya Havalimanında teknik servislerin verileceği hangarı da oluşturacak bir havayolu şirketi olacağız. Bu bölgeye çok büyük bir katkı sağlayacak aynı zamanda kalifiye iş imkanı da sunacak bu muazzam şehre" dedi.

SunExpress’in 30’uncu yıl dönümü etkinliği kapsamında Antalya’da bir toplantı düzenlendi. Toplantıya SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan Bischof, “SunExpress ilk uçuşunu Antalya’da gerçekleştirdi. Bundan dolayı ki Antalya’yı evimiz gibi benimsiyoruz. Aradan 30 yıl geçti ve bu 30 yıl içerisinde çok büyük bir yükselme kaydettik. Diğer havayolu şirketleri sektörde bocalarken biz çok büyük bir ivme yakaladık. 2019 yılına geldiğimizde çok önemli bir yolcu sayısına ulaştık, bu tüm yılların rekorudur bizim için. Büyümeye devam edeceğiz, 2020 yılı ve sonraki yıllarda da büyüme devam edecek" diye konuştu.

2020’DE 38 LOKASYON

2020 uçuşları hakkında da bilgi veren Bischof, “Gelecek yıl itibariyle 2 uçağın daha eklenmesiyle birlikte toplamda 27 olacak. Kapasitemizi yüzde 10 arttıracağız. Tüm dünyadan turistler Antalya'ya yüzde 10 oranında daha yüksek kapasite ile uçacaklar. 2020 yılında Antalya çıkışlı toplamda 38 yere uçuyor olacağız. 17'si Almanya, Avusturya ve İsviçre bölgesine, 21 tanesi ise Orta Avrupa dışındaki yerlere gerçekleştirilecek. Ortadoğu'ya ve diğer coğrafyalarda da uçmaya devam edeceğiz. 2020 yılında karlılık 2019 yılına göre yüzde 22 oranında daha yüksek olacak” dedi.

SİYAM İKİZİ BENZETMESİ

SunExpress ile Antalya’nın birbirini büyüttüğünü söyleyen Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, “Antalya ile SunExpress adeta siyam ikizi gibi. İki markanın da birbirine çok büyük katkısı var. Antalya'dan 8 ayrı şehrimize tarifeli direkt uçuşları var. Bunlar iç turizmin gelişmesine de çok önemli katkılar veriyor. Belki önümüzdeki yıllarda bu şehir sayısını artırmak lazım. Çünkü sadece var olduğumuz pazarlarla turizmi genişletemeyiz, yeni pazarlara ihtiyacımız var. Elimizde SunExpress gibi bir oyuncumuz varken yeni pazarlarda da Antalya'yı var edecek en iyi enstrümanımız yine SunExpress olacak” dedi. 10 uçaklık yeni siparişle birlikte daha uzak noktalara uçma şansı elde edileceğini aktaran Karaloğlu, Çin ve Hindistan pazarına SunExpress ile direkt uçuşlar sayesinde Antalya'yı büyütmeyi hedefliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından sunum gerçekleştiren Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan, SunExpress'in 4 bin 500 kişilik büyük bir aile olduğunu da ekledi.

Gonca ÖZTÜRK

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
404 Page Not Found