SON HABERLER :
Hem para, hem iç çamaşırı çaldı Hafta sonu yasağı, Cuma düğünlerini arttırdı DEVA Partisi bir araya geldi Aile içi bulaş, vaka sayısını arttırıyor Aras'ın hastalığına çare bulamadılar
/ GÜNDEM
Teknik personele ormanda eğitim
Antalya Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Kaş Orman İşletme Müdürlüğü'nde görev yapan teknik personel ve ormanda çalışan işçilere yönelik olarak uygulamalı 'Ormanda kaliteli, doğru ve güvenli üretim' eğitimi düzenlendi

ANTALYA Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitime, eğitimci olarak mühendisler Cemal Sak ve Ali Fuat Işık katıldı. Kaş Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Gürsu bölgesinde düzenlenen eğitime, Kaş Orman İşletme Müdürü Süleyman Demir, işletme müdür yardımcıları, orman bölge şefleri ve üretimde çalışan orman işçilerinden olan 75 kişi katıldı.

Eğitimde kesilecek ağaçlarda damgalama, üretimde standardizasyon, dikili ağaç satışında üretim, üretim sonrası nakliyat, üretimin her safhasında güvenli çalışma konuları anlatıldı. Eğitimciler, "Ağaç ve üretim sertifikası olmayan işçilerin üretim sahasına girişine ve çalışmasına izin verilmemeli. Yüksekten asla ağaç kesilmemeli. Toprağa yakın kalan her santimetre ağaç bir milli servettir. Bu nedenle ağaçlar, toprağa en yakın noktadan kesilmelidir. Uzun boylu orman emvali (tomruk) daha pahalı satılmaktadır. Bu nedenle uzun tomruk üretimine ağırlık verilmelidir. Ağaç kesimi çok tehlikeli bir iş ve iş koludur. Bu alanda çalışacak işçilere, mutlaka bir eğitim verilmelidir. Eğitim mümkünse uygulamalı olarak verilmelidir. Çalışanların mutlaka kurallara ve iş güvenliğine uygun olarak çalışmaları sağlanmalıdır. Çünkü ağaç kesiminde ölümlü iş kazaları yaşanmaktadır. Üretim çok önemli, anca insan sağlığı ve canı her şeyden önemlidir" dedi.

Ardından uygulamalı olarak ağaç kesimi, ağaç kesim tekniği, boylama, soyma, sınıflandırma konularında uygulamalı eğitim yapıldı. Eğitim soruların yanıtlanmasıyla sona erdi. (DHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres
papara-bets10 giriş adresi-