SON HABERLER :
Oktay: İktidar değil muhalefet sorunu var İş ve işçi arayanlara Döşemealtı desteği Meclis listeleri kesinleşiyor Kornea nakliyle yeniden görüyorlar MMO'dan 'Mucit Fikirler' yarışması
/ GÜNDEM
Türel: Şimdi cevap zamanı
Büyükşehir Belediyesi’nin Akseki’de verdiği iftarda konuşan Başkan Türel, “Akseki’yi sürgün yeri olarak değerlendirenlere en güzel cevabı verme zamanıdır” diye konuştu.

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin iftar sofrası Akseki’de kuruldu. İftar yemeğine Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, eski Ak Parti İstanbul Milletvekili Halide İncekara, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal, Ak Parti Akseki İlçe Başkanı Veysel Demir, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. İftar sonrası vatandaşlara seslenen Başkan Türel, “Ben Antalya’ya hep samimi olacağım dedim ve öyle de oldum. Sizleri bize gösterdiği güvene ve teveccühe layık olmak bizim en büyük heyecanımız. Akseki’nin senelerdir bekleyen sorunlarını tek tek çözüyoruz. 30 senedir çözülemeyen Akseki'’nin içme suyu sorununu 6 ayda çözme sözü vermiştim. 5.5 ayda bu sözü yerine getirmenin sevincini yaşadık. Otogarından, TOKİ konutlarına, ilk sıcak asfalttan, önemli alt yapı sorunlarının çözümüne, köy konaklarına kadar Akseki’miz hizmet şöleni yaşıyor” diye konuştu.

‘HİZMETLERİN EN GÜZELİ’

Başkan Türel şöyle devam etti: “Biz, Büyükşehir Yasası’nı çıkarıyorken birileri çıktı ‘Antalya’dan Akseki’ye hizmet mi gidermiş’ dedi. Biz de dedik ki çalışırsan hizmetin en güzeli gider. Seçimleri kazansalardı Akseki’den Antalya’ya hizmet gidermiş diyenler yan gelip yatacaklardı. Şükürler olsun işte hizmetlerin en güzelini, getirdik. Güçlüköy’de köy konağını açtık. Önündeki Atatürk heykelinin altında Atatürk’ün bir sözünü koyduk. Diyor ki Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal, ‘Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamak isteyen toplumlar evvela haysiyetlerini sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.’ İşte bunun için Cumhuriyetimizin 100. yılında muhasır medeniyetler çizgisine ülkemizi ulaştırmak için gece gündüz çalışarak bu hizmetleri ortaya koyuyoruz.”

‘AKSEKİ’YE SÜRGÜN YERİ DEDİLER’

Akseki’ye en güzel hizmeti getirmeye devam edeceklerini belirten Başkan Türel, şunları söyledi: “Önümüzde seçim var. Siyasetçiler Akseki’ye hizmet gitmez dediklerini unutup, ya da sizin unuttuğunuzu zannedip, sizlerden destek talep edecekler. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yeniden seçildiğimde bir baktık ki belediyenin içi dışı fazla personel dolu. Akseki’ye Gündoğmuş’a Kaş’a Manavgat’a her yere hizmet lazım, buralarda hizmet birimlerimizi kurduk. Antalya’daki deneyimli arkadaşlarımızı Akseki’ye ve diğer ilçelere gönderdik. Bugün sizin oy için kapınızı çalanlar ne dedi biliyor musunuz? ‘Menderes Türel Akseki’yi sürgün yeri yaptı’ dediler. Ben de Akseki sürgün yeri değil Akseki, Antalya’nın cennet köşesi dedim. Akseki’ye dil uzatmak neymiş, sürgün yeri demek neymiş bu sözü söyleyenlere en güzel cevabı sandıkta verme zamanıdır.”

MUHTARLARI DİNLEDİ

Başkan Türel, daha sonra Akseki muhtarları ile bir araya gelerek sorun, öneri ve taleplerini dinledi. Cevizli Mahallesi’ni de ziyaret eden Türel,  “Seçimlerden önce size ne söz verdiysek mahcup olmadık. En önemli sorununuz içme suyuydu. Çözdük. Kanalizasyon sorununuz bitti. Cevizli’nin geleceğine yatırım yaptık” dedi.  (HABER MERKEZİ)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres