SON HABERLER :
Son 24 saatte 75 kişi hayatını kaybetti Böcek: İhtiyaç sahipleri gıdalarına kavuşacak PTT önünde sosyal mesafe örneği Konyaaltı Belediyesi sahada maske kiti dağıtıyor Maaşını alabilmesi için yaşlı adama polis yardımı
/ GÜNDEM
Dev dalgalarla tehlikeli balık nöbeti
Meteoroloji tarafından kırmızı kod uygulamasının kaldırıldığı Antalya'da, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde 3 metreye yaklaşan dalgalarda amatör balıkçıların tehlikeye aldırmadan olta attığı görüldü

ANTALYA için iki gün önce verilen kırmızı kod uygulamasının Meteoroloji Bölge Müdürlüğü tarafından kaldırıldığı bildirildi. Uyarılara rağmen bazı Antalyalıların sabah saatlerinde dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’ne geldikleri görüldü. Hafif yağış altında sporcular ve vatandaşlar spor yaptı. Gece boyunca yağışın kesilmediği Antalya’da sahildeki dalga boyu ise 3 metreye yaklaştı. Dev dalgalar sahildeki bazı işletmelerin uzantılarına zarar verdiği görüldü. Boğaçayı’nın denizle buluştuğu noktada ise dalgaların boyu daha da yüksek olduğu gözlemlendi.  Çayın denizle birleştiği nokta amatör balıkçıların uğrak yeri oldu. Dalga boyu ve tehlikeye aldırmayan balıkçılar oltalarını denize attı. Yağışa rağmen bir kişinin ise dedektör ile yaz döneminde turistlerden kumsala düşen ziynet eşyalarını aradığı görüldü.

‘EVLERE HAPSOLDUK’

Balıkçılardan Nevzat Şeker Antalya için kırmızı alarm verdiğini hatırlatarak, “Ama hiçbir şey olmadı. Milleti boşuna galeyana getirdiler. Evlere hapsettiler. Hiçbir şey yok. Her gün buraya balık tutmaya geliyoruz. Bizim için bir tehlike yok havanın normal hali. Korkulacak bir durum yok” diye konuştu.

‘TEHLİKELİ OLMAYA BAŞLADI’

Bu kırmızı kod uygulamasında herkesin eve kapandığını belirten Oğuzhan Güdek ise, ”Krizi fırsata çevirdik. Balık tutmaya geldik. Önceki gün çok güzel balık yakaladım. 7 levrek yakaladım. Dün nasip olmadı. Eve boş gideceğiz. Dalgalardan belime kadar ıslandım. Dalga beni az önce götürüyordu, tehlikeli olmaya başladı" dedi. (İHA)

 

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres