SON HABERLER :
Kemer'de pazar yerinde Korona önlemi Kaçak kazı yapan şüphelilere baskın Dereye uçan araçta kurtarılmayı bekledi Mehter Takımı'ndan emniyet güçlerine konser Başkan Doğan’dan moral ziyareti
/ GÜNDEM
Virüsten kurtulmaya dilek fenerli umut
Sağlık çalışanlarına alkışlı destekte bazı vatandaşlar da korona virüsünden kurtulma dileğiyle gökyüzüne dilek balonu bıraktı

ANTALYA’DA sosyal medyadan başlatılan yeni bir akımla, sağlık çalışanlarının yanı sıra görevi başındaki polis ve askerlere de alkışlı destek verildi. Kimi Antalyalı balkonuna kurduğu ses sistemiyle, kimisi keman çalarak, kimisi de aracından korna sesiyle çağrıya destek verdi, bazı vatandaşlar da ‘Korona virüsünden kurtulma dileğiyle’ diyerek gökyüzüne dilek balonunu saldı.

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 3 gün boyunca sağlık çalışanlarına alkışlı destek yapılması çağrısında bulunmasının ardından 81 ilde başlatılan alkışlı destek 5. gününde de devam etti. Antalya’da ise 280 bini aşkın kişinin takip ettiği ‘Antalya Hakkında’ adlı sosyal medya hesabından, sağlık çalışanlarının yanı sıra polis ve askerler için de destek çağrısında bulunuldu. Çağrıya uyan binlerce Antalyalı saatler 21.00’e geldiğinde pencerelere çıkarak alkış tuttu, yoldan araçlarıyla geçenler de korna çalarak destek verdi. O anları telefonlarıyla kaydeden kent sakinleri, yine sosyal medya hesaplarından o anları 'polis ve askerlerimiz için' hastagıyla paylaştı.

DJ YİNE BALKONDAN SOKAKLARI İNLETTİ

Bir önceki gün balkonuna ses sistemi kurarak müziği son ses açan Mehmet Çınar isimli DJ, bugün de balkonundan çaldığı müziklerle Antalya sokaklarını adeta inletti. Çınar, bu akşam alkış eşliğinde “Ölürüm Türkiye’m” adlı şarkıyı çaldı.

DİLEK BALONU SALDILAR

Kentte gün ilerledikçe artan alkışlı desteğin 5. gününde, bir genç keman çalarak, bir tramvaydaki vatman da siren çalarak destek verdi. Bir başka vatandaş ise evinin balkonundan "Korona virüsünden kurtulma dileğiyle" diyerek gökyüzüne dilek balonunu saldı. (İHA)

ANTALYA EKSPRES

Antalya’nın en iyi yerel gazetesi

Antalya EKSPRES Gazetesi 12/12/1983 tarihinde yayın hayatına başladı. Değişmeyen ilkeleri ile aralıksız yayınlanan Antalya Ekspres, tarafsız, özgür ve objektif gazetecilik anlayışını benimseyen cumhuriyetçi, yurtsever, milliyetçi, halkçı ve Atatürkçü bir gazetedir.

Tüm hakları saklıdır. 2017 © Antalya Ekspres